باشگاه ذوب‌آهن: شکاری خودزنی کرد، از مراجع داخلی و بین المللی پیگیری می‌کنیم + عکس

باشگاه ذوب آهن در خصوص انتقال رضا شکاری به روبین کازان اطلاعیه‌ای صادر کرد.

و به نقل از سایت باشگاه ذوب آهن اصفهان؛ این باشگاه در اطلاعیه‌ای نسبت به عقد قرارداد و مسائل مرتبط با رضا شکاری بازیکن جوان تیم فوتبال ذوب آهن که با فسخ یکطرفه قرارداد خود، با باشگاه روبین کازان روسیه قراردادی ۵ ساله امضا کرده است، واکنش نشان داد.

در این اطلاعیه آمده است:

«باشگاه فرهنگی ورزشی ذوب آهن اصفهان در قدمت پنجاه ساله خود، همواره به باشگاهی بازیکن ساز و ورزشکار‌پرور شهره بوده است و این رسالتی ماندگار و از اصول اساسی این باشگاه است که در همه دوره های زمانی و درهمه رشته های فعال، به تشکیل و سرمایه گذاری درتیم های پایه و پیرایش و پرورش ورزشکاران در همه رده های سنی از طفولیت تا بزرگسالی همت گمارده ایم. همتی والا که تنها در حوزه فوتبال به صدها بازیکن مستعد در فوتبال باشگاهی و ملی ایران عزیز منتج شده است و "محسن مسلمان" و "پیام صادقیان" دو نمونه ارزشمند از استعدادهایی هستند که در سالیان اخیر در مکتب ذوب آهن رشد کرده اند و "رضا شکاری" بازیکن آینده دار تیم فوتبال ذوب آهن نیز از جمله دستاوردهای جدید این باشگاه در سازمان تیم های پایه محسوب می‌شود.

قرارداد اخیر رضا شکاری با باشگاه روبین‌کازان روسیه ازجمله موارد تامل برانگیزی است که تعجب تمامی کارشناسان ورزشی و حقوقدانان حوزه فوتبال را برانگیخته است، آن هم درحالی که به تازگی و با حکم رسمی و غیرقابل تغییر کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال کشور، قرارداد رضا شکاری با باشگاه ذوب آهن محرز بوده و مطابق با فرم قانونی فسخ قرارداد (یک جانبه) و با استناد به نامه رسمی هیات فوتبال استان به سازمان لیگ فوتبال، فسخ یکطرفه این قرارداد، امکان پذیر نبوده و فاقد وجاهت قانونی می باشد. از طرفی مطابق با ماده ۱۶ آئین نامه قوانین حاکم بر وضعیت و نقل و انتقال بازیکنان (فیفا) مبنی بر اینکه یک قرارداد به هیچ وجه قابل فسخ شدن به صورت یک طرفه در حین فصل نیست, به نظر می رسد شخص رضا شکاری و مدیر برنامه وی، برخلاف گفته هایی که در رسانه ها منتشر نموده اند تصمیم گیری اشتباهی را برای آینده فوتبالی این بازیکن رقم زده و به نوعی خودزنی کرده اند.

در هر حال باشگاه ذوب آهن با وجود اسناد مثبته و مستندات موجود، این مساله را تا انتها و از طریق کلیه مراجع داخلی و بین المللی پیگیری خواهد نمود و از حقوق حقه خود در این ارتباط نخواهد گذشت. هرچند که برخلاف گفته های رضا شکاری که اظهار داشته است که باشگاه ذوب آهن به دنبال تحمیل مدیربرنامه های انتخابی خود بوده است، قابل ذکر می باشد که انتخاب مدیر برنامه بازیکنان در حیطه وظایف تعریف شده و مسئولیتهای باشگاه ذوب آهن نبوده و باشگاه تنها به دنبال این مساله بود که آینده درخشانی را برای وی و با استفاده از توان ارتباطی خود رقم بزند که گویا خود ایشان ترجیح داده اند با یک قرارداد بلند مدت و البته غیرقانونی  به یک باشگاه درجه سوم و چهارم اروپایی بپیوندند. همچنین ذکر این نکته خارج از لطف نیست که در یکی از آخرین جلساتی که با رضا شکاری در ستاد باشگاه ذوب آهن و با حضور مدیران باشگاه تشکیل گردید، وی صراحتا اظهار داشت که مدیر برنامه وی ۸ ماه است که وی را بازی داده و با او ارتباطی نداشته است و ازطرف دیگر قرارداد مدیربرنامه های شکاری در تاریخ ۱۱/۵/۹۶ با وی به پایان رسیده است که این مساله هم جای تامل و بررسی دارد. به هر روی، ای کاش رضا شکاری که از بازیکنان آینده دار فوتبال ایران محسوب می شود، رویه مناسب تری را برای حضور در فوتبال خارج از ایران طی می کرد و اجازه می داد که همانطور که به خود وی  پیشنهاد داده بودیم با ارتباطات گسترده و تعامل باشگاه ذوب آهن، تیم های بزرگتر و درجه اولی در فوتبال دنیا و اروپا  را و البته با شرایط ایده آل تر برای ادامه فوتبال خود انتخاب می کرد.

 

 

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار