بازگشت ایتالیا به پلی‌آف صعود به جام جهانی پس از ۲۰ سال

بعد از دو دهه، آتزوری راه مستقیم صعودش به مرحله نهایی جام جهانی را مسدود می‌بیند.

، شکست شب گذشته (شنبه) تیم ملی ایتالیا در خانه اسپانیا در دور هفتم بازی‌های مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، عملاً شانس صعود مستقیم را از آتزوری گرفت.

ایتالیا به خاطر تفاضل گل کمترش نسبت به اسپانیا باید بازی را می‌برد تا به صدر جدول گروه G‌ صعود کند اما نه تنها این اتفاق رخ نداد بلکه مردان جامپیرو ونتورا با نتیجه ۳ بر صفر تن به شکست دادند و حالا صعود مستقیم آنها غیرممکن به نظر می‌رسد و آتزوری خودش را برای ورود به مرحله پلی‌آف که ماه نوامبر آغاز می‌شود، آماده می‌کند.

شانسی که آتزوری در پلی‌آف برخلاف مرحله مقدماتی آورده این است که جزو تیم‌های سید بالا در گوی‌های قرعه‌کشی قرار می‌گیرد و به این ترتیب احتمالاً بایکی از تیم‌های ضعیف‌تر سایر گروه‌ها از جمله سوئد، ایرلند جنوبی، یونان یا ایرلند شمالی روبه‌رو خواهد شد. در عین حال ممکن است ایتالیا با رقبای سرسخت‌تری مانند اسلواکی یا پدیده یورو ۲۰۱۶ یعنی ایسلند مواجه شود اگرچه هنوز وضعیت گروه‌های مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ قطعی نیست و امکان تغییر در آنها وجود دارد.

در هر صورت ایتالیا برای اولین بار از سال ۱۹۹۷ باید از طریق پلی‌آف برای رسیدن به جام جهانی تلاش کند. آخرین بار در سالی که جان لوئیجی بوفون اولین بازی ملی‌اش را به عنوان یک بازیکن تعویضی در سرمای شدید روسیه انجام داد، ایتالیا از پلی‌آف سهمیه حضور در جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه را کسب کرد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار