صعود پرقدرت تیم ملی به جام جهانی اتفاقی بزرگ است

بگوویچ: کیفیت فنی فوتبال آسیا اُفت کرده است/ با این شرایط نمی‌توانیم انتظار زیادی از کی‌روش داشته باشیم

سرمربی تیم فوتبال گل گهر سیرجان اعتقاد دارد که کیفیت فوتبال آسیا نسبت به سال‌های گذشته اُفت کرده است.

وینگو بگوویچ درباره عملکرد تیم ملی در رقابت‌های انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه به خبرنگار ورزشی اظهار داشت: همه چیز عالی بود و من باید به کی‌روش و بازیکنان تیم ملی تبریک بگویم که با قاطعیت به جام جهانی صعود کرده‌اند. این یک اتفاق بزرگ است و امیدوارم که ایران در جام جهانی هم عملکرد خوبی داشته باشد.

وی در ادامه افزود: من معتقدم که کیفیت فنی فوتبال آسیا نسبت به سال‌های گذشته اُفت کرده است و بسیاری از تیم‌های بزرگ و سرشناس دیگر کیفیت سابق گذشته را ندارند. این مسئله در مورد استرالیا هم وجود دارد، همچنین در مورد کره جنوبی که می‌بینید نسبت به گذشته چقدر ضعیف شده است. عربستان هم چنین شرایطی دارد و حتی ژاپن هم نشانی از روزهای اوج خود را ندارد. متأسفانه کیفیت فنی تیم‌های آسیایی پایین آمده است.

سرمربی پیشین تیم فوتبال پرسپولیس در مورد اینکه آیا کیفیت فنی تیم ملی ایران هم پایین است، گفت: در فوتبال ایران مشکلات زیادی وجود دارد که به بحث  امکانات و ساختارسازی مربوط می‌شود. از طرف دیگر شاهد حضور ستاره‌هایی مثل کریم باقری، علی دایی، مهدی مهدوی‌کیا، علی کریمی و خیلی از ستاره‌های دیگر نیستیم. من معتقدم که کیفیت لیگ ایران پایین است و با این کیفیتی که لیگ برتر دارد نباید زیاد از کی‌روش انتظار زیادی داشته باشیم.

بگوویچ با تمجید از سرمربی تیم ملی خاطر نشان کرد: کی‌روش یک مربی باهوش است و به خوبی توانست تفکراتش را در تیم ملی پیاده کند. به‌هر حال باید ببینیم او در چه شرایطی در فوتبال ایران مربیگری می‌کند و این را در نظر بگیریم که تیم‌های لیگ برتری چه کیفیتی دارند. آیا می‌توان گفت فولاد، سپاهان، استقلال تهران و خیلی از تیم‌های دیگر مثل گذشته در اوج هستند؟

سرمربی گل‌گهر با ابراز تأسف از شکست تیمش در بازی برابر مس کرمان گفت: ما نمایش چندان خوبی نداشتیم و در ابتدای نیمه دوم هم گل‌هایی خوردیم که کارمان را سخت کرد. باید خودمان را آماده بازی با استقلال کنیم تا بتوانیم نتیجه بگیریم.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار