شکسته شدن ۲۲ رکورد پاراآسیایی و جهانی در مسابقات دوومیدانی معلولان باشگاه‌های کشور

رئیس انجمن دوومیدانی جانبازان و معلولین از جابه‌جایی ۲۲ رکورد پاراآسیایی و جهانی در رقابت‌های باشگاهی خبر داد.

و به نقل از سایت فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین، بهمن رضایی در این باره گفت: پنجمین دوره مسابقات باشگاهی دوومیدانی جانبازان و  معلولین طی روزهای ۹ و ۱۰ شهریور ماه در ورزشگاه تختی و ۱۵ خرداد شهر مشهد و با همکاری خوب هیئت ورزش‌های جانبازان و معلولین خراسان رضوی برگزار شد و در بخش بانوان ۵۱ ورزشکار در قالب ۱۵ تیم باشگاهی و در بخش آقایان نیز ۹۲ ورزشکار از ۲۰ تیم با هم به رقابت پرداختند.

وی افزود: در مسابقات بخش بانوان ۶ رکورد پاراآسیایی و در مسابقات بخش آقایان ۱۶ رکورد جهانی و پاراآسیایی جابه‌جا شد و به نسبت مسابقات قهرمانی کشور اردیبهشت ماه شاهد ثبت رکوردهای بهتری بودیم.

رئیس انجمن دوومیدانی خاطر نشان کرد: بانوان موفق شدند در مواد پرتاب وزنه کلاس F۵۵، وزنه و دیسک کلاس F۳۳، نیزه F۵۴  رکوردهای بسیار خوبی را به ثبت برسانند و در بخش آقایان نیز در مواد وزنه و نیزه کلاس F۳۳، وزنه و دیسک F۵۳ و نیزه F۵۷ و نیز دوهای ۱۰۰ متر، ۲۰۰ متر و ۸۰۰ متر در کلاس‌های مختلف شاهد ثبت رکوردهای قابل توجهی بودیم.

وی گفت: انجمن برنامه ریزی خوبی انجام داده و مربیان زحمت کش در سطح شهرستان‌ها نیز مشغول آماده سازی ملی‌پوشان هستند و امیدواریم با حمایت‌های بیشتر فدراسیون و کمیته ملی پارالمپیک نتایج خوبی در مسابقات پیش رو به ویژه بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا به‌دست آوریم.

رضایی تصریح کرد: نزدیک به ۳۰ نفر از ورزشکاران در این مسابقات موفق شدند رکوردهای مورد نظر انجمن برای ورودی تیم ملی برای بازی های پاراآسیایی جاکارتا را به‌دست آوردند، اما برای لیست بلند منتظر ابلاغ آیین نامه مسابقات از سوی کمیته بین المللی پارالمپیک هستیم تا بر اساس آن نسبت به معرفی اسامی ورزشکارانی که در لیست بلند قرار می‌گیرند، اقدام نماییم.

پنجمین دوره رقابت‌های باشگاهی دوومیدانی جانبازان و معلولین طی روزهای نهم و دهم شهریور ماه به میزبانی مشهد مقدس برگزار شد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار