نگاهی به سابقه مربی آمریکایی پرش طول و سه‌گام

پرورش رکورددار جهان و قهرمان دنیا در کارنامه هانتینگتون/ فرصت مناسب برای تجربه‌اندوزی مربیان ایرانی

فدراسیون دوومیدانی در حالی از مربی آمریکایی پرش طول و سه‌گام برای تدریس در کارگاه پنج روزه دعوت کرده که از سوابق او می‌توان به کار با رکورددار پرش طول جهان اشاره کرد.

خبرنگار ورزشی ، مجید کیهانی، رئیس فدراسیون دوومیدانی هفته گذشته در یک گفت‌وگوی رادیویی اعلام کرد که «رندی هانتینگتون» بهترین مربی پرش طول و سه‌گام دنیا اواخر شهریور به منظور برگزاری یک کارگاه پنج روزه را برای مربیان ایرانی در جزیره کیش به کشورمان سفر خواهد کرد.

دعوت از این مربی یکی از اقدامات خوب فدراسیون طی دو سال اخیر بوده است که البته در صورتی که تداوم داشته باشد، منجر به ایجاد شرایط بهتر برای دوومیدانی می‌شود.

در این مطلب قصد داریم اشاره‌ای کوتاه به سابقه هانتینگتون کنیم. این مربی آمریکایی سال‌هاست که در مواد سه‌گام و طول فعالیت می‌کند. یکی از شاگردان بزرگ او «مایک پاول» رکورددار جهان است که در سال ۱۹۹۱ توانست پرشی به طول ۸.۹۵ متر را داشته باشد و نامش را در صدر رکوردداران قرار بدهد. نکته جالب اینکه رکورد قبلی در سال ۱۹۶۸ ثبت شده بود و پاول پس از ۲۳ سال موفق به شکست آن شد و حالا هم تلاش ۲۶ ساله ورزشکاران این ماده در جابه‌جایی آن بی‌ثمر مانده است..

از دیگر شاگردان موفق هانتینگتون می‌توان «دونگ بین» چینی را نام برد که سال گذشته در مسابقات داخل سالن جهان به مقام قهرمانی پرش سه‌گام دست یافت. او در المپیک ۲۰۱۶ ریو نیز سوم شده بود. البته دیگر شاگردش به نام «چانگ ژو هوانگ» در پرش طول به مقام سومی بسنده کرد.

هانتینگتون که سابقه مربیگری در آمریکا و حتی کره جنوبی را نیز دارد، نزدیک به سه سال است که در چین به‌سر می‌برد و با حقوق ماهیانه نزدیک به ۱۰ هزار دلار به کارش مشغول است. هم اکنون ۸ ورزشکار پرش طول در چین توانسته‌اند رکورد بالای ۸ متر را داشته باشند.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار