چگونگی حفظ رکورد ایران مقابل ۶۰ هزار کره‌ای از زبان جهانبخش

هافبک تیم ملی فوتبال کشورمان در گفت‌وگویی که با سایت AFC داشته از شرایط سخت دیدار با کره پس از ۱۰ نفره شدن تیم ایران صحبت کرده است.

، علیرضا جهانبخش به همراه دیگر ملی‌پوشان ایران دست به کاری بزرگ زدند و در دیدار انتخابی جام جهانی در گروه A مقابل کره جنوبی به تساوی دست یافتند، آن هم در شرایطی که بیشتر زمان نیمه دوم ۱۰ نفره بودند.

سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا با این معرفی از علیرضا جهانبخش به استقبال مصاحبه با این بازیکن رفته است و در خصوص اینکه ایران چگونه پس از سال‌ها با خیال راحت صعود به جام جهانی را تجربه کرد، گفت: درست است ما به جام جهانی صعود کردیم، اما هنوز شکست ناپذیری و حفظ رکورد گل نخوردن برای ما اهمیت دارد.

تیم ایران در طول بازی، نمایش خوبی داشت، حتی پس از اخراج سعید عزت‌اللهی که نیمی از زمان بازی تیم ایران ۱۰ نفره شد، کره جنوبی به صورتی محدود صاحب موقعیت شد و شانس‌های آنها انگشت شمار بود. این نمایش همبستگی ایرانی‌ها را به خوبی نشان داد که حاصل حضور درازمدت کارلوس کی‌روش در این تیم است.

هافبک تیم ملی ایران گفت: ما می‌دانستیم که کره جنوبی با صددرصد توان به مصاف ما می‌آید، چراکه حمایت ۶۰ هزار نفر را در بازی خانگی‌اش داشت و مشخص بود که آنها از ابتدا فوتبالی هجومی را به نمایش بگذارند. می‌دانستیم که کار سختی خواهیم داشت، اما سعی کردیم تمام تمرکزمان را حفظ کنیم. با این حال با فوتبالی هماهنگ به دنبال دفاع خوب و استفاده از ضدحملات بودیم. در نیمه اول هم به خوبی این کار را انجام دادیم، اما در ابتدای نیمه دوم، متأسفانه کارت قرمزی که دریافت کردیم، شرایط برای ما سخت‌تر شد. ما مجبور بودیم فشرده‌تر بازی کنیم و فضاهای نزدیک به هم را ببندیم.

وی افزود: پس از اینکه ۱۰ نفره شدیم، فشار زیادی روی ما آمد، اما خوشبختانه ما یک امتیاز به دست آوردیم و اینکه دروازه‌مان بسته ماند، بسیار مهم است.

در این بازی سردار آزمون حضور نداشت و ایرانی‌ها تصمیم گرفتند مهدی طارمی را هم که سه گل زده بود، روی نیمکت بنشانند. علیرضا جهانبخش و دیگر بازیکن حاضر در فوتبال هلند، رضا قوچان‌نژاد بازیکنانی بودند که با سابقه گلزنی در گروه A که در پیروزی ۲ بر صفر مقابل قطر گل زدند، از ابتدا در ترکیب حضور داشتند. همچنین تیم ایران در این بازی شانس بزرگی داشت و شاگردان کی‌روش با روحیه‌ای بالا برای حفظ یک رکورد در مقدماتی جام جهانی به میدان رفتند که این روحیه در آنها قابل مشاهده بود.

جهانبخش در ادامه گفت: یکی از بارزترین نکات تیم ملی ما این است که در دفاع و حمله به‌عنوان یک تیم کار می‌کنیم. تیم ما در بخش دفاعی به خوبی کار خود را انجام داد. به نظرم کسب یک امتیاز با ۱۰ نفر مقابل ۶۰ هزار تماشاگر کافی بود، در حالی که کره‌ای‌ها بر این باور بودند که باید پیروز شوند. ما قصد بسته نگه داشتن دروازه‌مان را داشتیم که با کار تیمی به این هدف رسیدیم.

تیم ایران پس از این بازی، روز سه‌شنبه در ورزشگاه آزادی از سوریه میزبانی می‌کند. این بازی هم به دلایلی بسیار قابل توجه است. پیروزی ۳ بر یک سوریه مقابل قطر در بازی روز پنجشنبه، این تیم آسیای غربی را در رتبه سوم گروه A و با فاصله ۲ امتیازی با کره جنوبی قرار داد. حالا تیم سوریه نیز شانس دارد برای حضور در جام جهانی رقابت کند.

هافبک تیم ملی فوتبال ایران اظهار داشت: بازی بعدی ما با سوریه سخت است، چون آنها فرصت حضور در جام جهانی را دارند و با ۱۰۰ درصد توان خود را به کار خواهند بست. با این حال ما در خانه بازی می‌کنیم و همیشه در بازی‌های خانگی خوب کار کردیم. در این بازی هم سعی خواهیم کرد بدون دریافت گل، به پیروزی برسیم و ۳ امتیاز را مقابل هواداران‌مان کسب کنیم.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار