۴۰ درصد از اعتبارات خود را دریافت کرده‌ایم

سعیدی: بودجه فدراسیون گلف رشد کاهنده داشته است/ وزارت ورزش در تلاش است جبران کند

رئیس فدراسیون گلف گفت: متاسفانه در سال‌های گذشته بودجه فدراسیون گلف رشد کاهنده داشته و وزارت ورزش در تلاش است تا آن را جبران کند و به سطح قابل قبولی برساند.

کیکاووس سعیدی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی ، درخصوص برنامه‌های پیش روی گلف و وودبال اظهار داشت: مسابقات گلف رده سنی ۴۰ تا ۵۵ سال و ۵۵ سال به بالا از ۱۸ تا ۲۲ شهریورماه در مجموعه ورزشی انقلاب برگزار می‌شود و نفر اول این مسابقات به مسابقات ناموراکا در مالزی اعزام خواهد شد.

وی در ادامه افزود: مسابقات مینی گلف قهرمانی کشور در بخش زنان و مردان با شرکت ۴۲ تیم از ۲۱ استان در زمین مینی گلف استاندارد اداره کل ورزش و جوانان همدان آغاز شده که طی یک هفته زنان و مردان به شورت مجزا با هم به رقابت می‌پردازند. سال گذشته همین مسابقات با حضور ۲۸ تیم از ۱۳ استان برگزار شد و شاهد رشد این مسابقات در این دوره هستیم و استقبال خوبی به عمل آمده است.

رئیس فدراسیون گلف از برگزاری لیگ برتر بانوان از ابتدای مهرماه خبرداد و گفت: این مسابقات با حضور ۹ تیم برگزار خواهد شد. همچنین مسابقات قهرمانی کشور در بخش وودبال در بخش زنان و مردان از ۲۲ تا ۲۶ شهریورماه در تبریز برگزار می‌شود.

سعیدی خاطرنشان کرد: مسابقات جام سینکا در تایلند از دیگر مسابقات پیش‌رو برای ملی‌پوشان است که تیم زنان و مردان کشورمان به این مسابقات اعزام خواهند شد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا پس از برگزاری مسابقات بین‌المللی گلف در تهران آیا میزبانی دیگری برای ایران در نظر گرفته شده است، گفت: میزبانی ایران در مسابقات بین‌المللی مورد تائید کنفدراسیون گلف آسیا قرار گرفت و ان شا‌الله با تصویب هیئت رئیسه فدراسیون و تائید کنفدراسیون آسیا هر دو سال یک بار در تهران برگزار خواهد شد. در حال حاضر این مسابقات داراری رنکینگ آسیا نیست اما به دامنه وسیع‌تری برسد در گروه مسابقات دارای رنکینگ هم قرار می‌گیرد. اولین دوره این مسابقات با حضور ۵ کشور و با کیفیت مناسبی برگزار شد و این شروع خوبی محسوب می‌شود.

سعیدی درخصوص استعدادیابی در گلف نیز تصریح کرد: مسابقات استعدادیابی به صورت جد در استان‌ها پیگیری می‌شود و اخبار خوبی هم به دست ما رسیده و در استان‌ها استعدادهای خوبی در رده نوجوانان و نونهالان شناسایی شده، درحال حاضر این طرح در ۶ استان پیگیری می‌شود ودر تلاشیم تا به سایر استان‌ها تعمیم داده شود.در لیگ بانوان سه گلف باز در رده ۸ سال داشتیم و جای امیدواری است که این چهره‌های نونهال جذب شوند و با افزایش سطح فنی و مهارتی در آینده به عنوان پشتوانه تیم ملی مورد استفاده قرار بگیرند.

رئیس فدراسیون گلف در پایان درخصوص بودجه فدراسیون یادآور شد: وزارت ورزش توجه خوبی در این دوره به این رشته داشته است و تا اینجا ۴۰ درصد از اعتبارات خود را دریافت کرده‌ایم. قرارداد متممی هم وزارت ورزش برای ما در نظر گرفته است. متاسفانه در سال‌های گذشته بودجه فدراسیون گلف رشد کاهنده داشته و وزارت ورزش در تلاش است تا آن را جبران و به سطح قابل قبولی برساند. البته این متمم منوط به جذب درآمد مالیاتی ۲۷صدم درصد ارزش افزوده است که ان شا‌الله محقق شود و اعتبار متمم نیز برای گلف درنظر گرفته شود.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار