فدراسیون‌های ورزش‌های پایه برنامه‌های خود را برای مدال‌آوری ارائه کنند

سلطانی‌فر: امیدواریم در ۴ رشته المپیک ۲۰۲۰ مدال بگیریم/ تا تیرماه ۹۷ حدود ۷۰۰ پروژه به بهره‌برداری خواهد رسید

وزیر ورزش و جوانان گفت: از روسای فدراسیون‌های شنا، ژیمناستیک و دوومیدانى خواسته‌ام برنامه‌هاى مدال‌آورى خود را براى مسابقات جهانى و المپیک ارائه کنند.

، مسعود سلطانی‌فر در مراسم افتتاح استخر قهرمانی شهید محسن حججی در مشهد اظهار داشت: خدا را شاکریم با پیگیری‌های وزارت ورزش و جوانان و تلاش‌های استاندار خراسان رضوی این استخر با نام شهید محسن حججی به بهره‌برداری رسید.

وی افزود: رشته شنا از رشته‌های پایه و پرمدال در بازی‌های آسیایی و المپیک است. نگاهی به ورزش کشورهای توسعه یافته در دنیا نشان می‌دهد به ورزش‌های پایه مثل شنا، ژیمناستیک و دوومیدانی توجه خاصی دارند.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: پرداختن به رشته‌های پایه در سالم سازی جامعه، رشد و توسعه ورزش همگانی و موفقیت در ورزش قهرمانی تاثیر بسزایی دارد.

سلطانی‌فر با بیان اینکه از روساى سه فدراسیون ورزش‌هاى پایه (شنا، ژیمناستیک، دوومیدانى) خواسته‌ام برنامه‌هاى مدال‌آورى خود را براى مسابقات جهانى و المپیک ارائه کنند، گفت: از روسای سه فدراسیون مذکور برنامه مفصلی جهت توسعه همگانی و قهرمانی این سه رشته خواسته‌ایم. در ۱۶ دوره مسابقات المپیک ۸ دوره قبل از انقلاب و ۸ دوره بعد از انقلاب تنها در ۴ رشته مدال گرفتیم ولی در المپیک آینده امیدواریم حداقل در چهار رشته جدید به مدال برسیم.

وی خاطرنشان کرد: نزدیک به چهار هزار پروژه نیمه تمام در سراسر کشور داریم که از سه منبع تغذیه می‌شود و با برنامه‌ریزی انجام شده تا تیرماه ۹۷ حدود ۷۰۰ پروژه به بهره‌برداری خواهد رسید. ارزش سازه و زمین این پروژه روی هم حدود ۷۵ میلیارد ریال است و امیدواریم به زودی در خصوص سالن ۶ هزار نفری و چندین پروژه دیگر استان خراسان رضوی خبرهای خوب و در شان مردم این استان بدهیم.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار