یک استرالیایی بازی ایران و کره را قضاوت می کند

پیتر گرین؛ به یاد شش تایی شدن بحرین

پیتر گرین داور استرالیایی، بازی جذاب مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ میان کره جنوبی و ایران را در سئول سوت می زند.

به گزارش "توپ"، روز پنجشنبه و در شهر سئول پایتخت کره جنوبی دو تیم ایران و کره یکی از حساس ترین مسابقات باقیمانده از مقدماتی جام جهانی را برگزار می کنند.


پیتر گرین داور سرشناس استرالیایی قضاوت این بازی حساس را به عهده دارد.

 


خاطره بد از گرین


پیتر گرین آخرین بار برای ما ایرانی ها در بازی استقلال و الاهلی امارات از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا که در دوبی برگزار شد قضاوت کرد. مسابقه ای که در نهایت دو بر یک به نفع تیم اماراتی به پایان رسید. گرین در این بازی چهار کارت زرد به بازیکنان استقلال نشان داد.
او همچنین مسابقه حساس مرحله یک چهارم نهایی میان العین امارات و الهلال عربستان را نیز در هفته های اخیر قضاوت کرد که در نهایت با نتیجه بدون گل به پایان رسید. او در این بازی پربرخورد ۴ کارت زرد و یک کارت قرمز از جیب خودش خارج کرد.

 


داوری با کارت های زرد


پیتر گرین از جمله داورانی است که اصولا از کارت های زرد زیاد استفاده می کند اما او کمتر به استفاده از کارت های قرمز تمایل نشان می دهد.  او در ۹ فصلی که در لیگ قهرمانان آسیا قضاوت کرده در ۲۶ مسابقه ۸۰ کارت زرد از جیبش خارج کرده که میانگین بیش از سه کارت در هر مسابقه می شود. او همچنین در این مسابقات ۳ کارت قرمز داده است که آمار ۰.۱۱ برای هر مسابقه را برای او به ثبت می رساند.

 


داور باخت کره جنوبی


اما پیتر گرین خیلی هم برای کره ای ها خوش یمن نیست. او آخرین بار دیدار تیم های ملی چین و کره جنوبی را از رقابت های مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ سوت زد که در نهایت این بازی یک بر صفر به سود چین به پایان رسید تا کره جنوبی برای رسیدن به جام جهانی کار دشواری پیش رو داشته باشد.

 


به یاد شش تای بحرین


اما درباره پیتر گرین بد نیست بدانید که او داور بازی خاطره انگیز تیم ملی برابر بحرین است. این بازی که در سال ۲۰۱۱ برگزار شد را تیم ملی ایران با نتیجه ۶ بر صفر برد تا انتقامی سخت از بحرین بگیرد. از این نظر می توان پیتر گرین را داوری خوش یمن برای فوتبال ایران دانست.

ورزش۳

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار