من برای مردم کار می‌کنم

کی‌روش: دعوت نشدن شجاعی؟ درباره انتخاب بازیکنان در رئال و پرتغال هم توضیحی نداده‌ام

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان می‌گوید هرگز در مورد انتخاب ترکیب تیم ملی به کسی توضیح نداده است.

و به نقل از «رویترز»، کارلوس کی‌روش می‌گوید اجازه نخواهد داد فاکتورهای بیرونی روی تصمیماتش به عنوان سرمربی تیم ملی ایران تأثیر بگذارد و گفت کنار گذاشتن مسعود شجاعی از ترکیب تیم ملی ایران برای بازی روز پنجشنبه با کره‌جنوبی دلایلی فوتبالی داشته است.

تیم ملی ایران که پیش از این صعودش به مرحله پایانی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه را قطعی کرده، بدون مسعود شجاعی، هافبک باتجربه خود که در تاریخ ۴ آگوست در بازی پلی‌آف لیگ اروپا به همراه احسان حاج‌صفی، هموطن خود در دیدار پانیونیوس یونان برابر مکابی رژیم صهیونیستی بازی کرد، راهی سئول شده است.

جمهوری اسلامی ایران، اسرائیل را به رسمیت نمی‌شناسد. داورزنی، معاون وزیر ورزش جمهوری اسلامی ایران اخیراً گفته بود: حاج‌صفی و شجاعی دیگر جایی در تیم ملی فوتبال ایران ندارند. آنها خط قرمز ایران را زیرپا گذاشتند.

در ادامه پای فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) به ماجرا کشیده شد و از فدراسیون فوتبال ایران خواست تا اطلاعات بیشتری در این مورد به این نهاد بدهد. اساسنامه فیفا هرگونه دخالت سیاسی در فدراسیون‌های عضوش را ممنوع اعلام کرده و در صورت نقض این قانون می‌تواند فدراسیون مدنظر را محروم کند.

اگر فدراسیون فوتبال کشوری محروم شود، بدین معناست که هم تیم ملی آن کشور و هم تیم‌های باشگاهی‌اش از حضور در مسابقات بین‌المللی محروم خواهند شد.

نام احسان حاج‌صفی در لیست ۲۳ نفره تیم ملی ایران برای جدال با کره جنوبی در ورزشگاه جام جهانی سئول دیده می‌شود اما کی‌روش می‌گوید عدم دعوت از مسعود شجاعی به دلایل کاملاً ورزشی است، هرچند درباره آنها صحبتی نکرد.

کی‌روش در گفت‌وگو با «رویترز» در خصوص چرایی دعوت نکردن از هافبک موردعلاقه‌اش به اردوی تیم ملی برای تقابل با کره گفت: تصورش را بکنید که کارلوس کی‌روش توضیح بدهد که چرا مسعود شجاعی اینجا (اردوی تیم ملی ایران) نیست! هرگز در مورد انتخاب بازیکنان تیم در رئال مادرید، اسپورتینگ لیسبون و تیم ملی پرتغال توضیحی ندادم. چرا باید حالا بیایم و توضیحاتی در این خصوص (دعوت نکردن شجاعی) بدهم؟

سرمربی تیم ملی ادامه داد: مشکلات بیرون می‌مانند، حال می‌خواهد سیاسی باشد یا مذهبی، اجتماعی یا اقتصادی. هر چه هست بیرون می‌ماند. من مردی از صنعت سرگرمی فوتبال هستم. پاسخ من پیروزی در بازی است. از من انتظار نداشته باشید که پاسخ‌های سیاسی، مذهبی یا نژادپرستانه بدهم چون چیزی که برای من مهم است، بازی‌ (فوتبال) است که پدرم به من آموخت. پدرم مربی فوتبال بود و همیشه به من می‌گفت که "هرگز به فوتبال دروغ نگو".

کی‌روش در زمانی که هدایت تیم ملی ایران را برعهده داشته برای اولین بار در تاریخ این کشور، این تیم را برای دو دوره متوالی به جام جهانی رسانده، چهره‌ای کاملاً محبوب در ایران شده است.

ایران در مرحله پایانی مسابقات جام جهانی ۲۰۱۴ حضور داشت، جایی که در همان مرحله گروهی حذف شد. تیم ملی اکنون در فاصله دو هفته مانده به پایان مسابقات مرحله پایانی انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ صعودش به این رقابت‌ها را قطعی کرده است.

سرمربی پرتغالی تیم ملی در پایان خاطرنشان کرد: شغل من ایجاب می‌کند که لذت و شادی را برای مردم به ارمغان بیاورم. من برای مردم بازی می‌کنم. من برای مردم کار می‌کنم. فوتبال ورزشی مردمی است و مهم نیست که دولت‌ها، امپراطوری‌ها و پادشاهان چقدر در تلاش هستند تا این ورزش را تحت‌کنترل خود در آورند. فوتبال ورزشی مردمی است و من برای مردم بازی می‌کنم و برای آنها کار می‌کنم. موضوع به همین سادگی است و بس.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار