ناصر ابراهیمی: به خاطر انتقاد از کفاشیان نگذاشتند تیم بگیرم

همه منصوریان را دوست دارند چون خیلی با معرفت است

مربی سابق تیم ملی ایران گفت که به خاطر انتقاد از علی کفاشیان اجازه ندادند که در سال های گذشته او هدایت تیمی را برعهده بگیرد.

به گزارش "توپ"، پرسپولیس روز گذشته در یک بازی تدارکاتی، تیم خوشه طلایی از لیگ دو را با نتیجه شش بر صفر شکست داد. هدایت تیم خوشه طلایی را ناصر ابراهیمی، مربی قدیمی فوتبال ایران و مربی سابق پرسپولیس به عهده داشت. ورزش سه گفت و گویی با این پیشکسوت فوتبال ایران داشته است که در ادامه می خوانید.


فدراسیون نمی گذاشت تیم بگیرم
ناصر ابراهیمی ابتدا درباره حضورش در تیم لیگ دویی خوشه طلایی گفت:« سال ها به خاطر انتقاد از کفاشیان اجازه ندادند مربی تیمی بشوم. من نه اهل بازارگرمی هستم و نه چیز دیگری؛ اما همه می دانند که مربی تیم های ملی نوجوانان و جوانان و بزرگسالان بودم. مربی پرسپولیس، شاهین و بسیاری از تیم های باشگاهی بوده ام و با آن ها هم موفق شده ام. 
او اضافه کرد: «در سال های ۹۰ تا ۹۲ دو، سه تیم من را می خواستند اما فدراسیون نمی گذاشت که من سرمربی این تیم ها شوم. به همین خاطر چند سالی در خانه بودم تا این که رفیق مشترک من و علی پروین آمد سراغم و گفت تیمی را خریده ام و علی پروین و محمود خوردبین گفته اند که اگر می خواهی تیمت به لیگ های بالاتر صعود کند، برو سراغ ناصر ابراهیمی.»
ابراهیمی با اشاره به تیم هایی که پیش از این توسط او به رده های بالاتر صعود کرده اند گفت: «خیلی تیم را از رده های پایین به لیگ های بالاتر آورده ام. تیم هایی مثل شموشک، برق تهران، فتح، راه آهن، شاهین، آذربایجان و... تیم خوشه طلایی را هم سال گذشته به لیگ دو آوردم.»


برانکو می تواند مربی تیم ملی باشد
او درباره بازی روز گذشته با پرسپولیس گفت: «با پرسپولیس بازی تدارکاتی انجام دادیم تا بازیکنانم را محک بزنم. در این بازی چند بازیکن تستی را به کار گرفتم.»
مربی سابق پرسپولیس درباره شرایط این تیم گفت: «پرسپولیس عالی بود. به نظر من ۵ بازیکنی که به جای ۵ ملی پوش این تیم بازی کردند، حتی بهتر از ملی پوشان بودند. منشا خیلی خوب بازی کرد، علیپور عالی بود، محرمی و ماهینی و بقیه بازیکنان این تیم هم بودند و ما را شش تایی کردند.»
ناصر ابراهیمی که در زمان مربیگری برانکو ایوانکوویچ در تیم ملی ایران یکی از منتقدان این مربی به حساب می آمد، درباره برانکو گفت: «برانکو در پرسپولیس واقعا عالی کار کرده است و من فکر می کنم او می تواند مربی تیم ملی هم باشد و ما اینقدر ناز کی روش را نکشیم.»
او درباره انتقادهایی که در گذشته به برانکو داشت هم گفت: «من در زمان مربیگری برانکو در تیم ملی به او انتقادهایی داشتم؛ چراکه معتقد بودم بازیکن سالاری را در تیم ملی به وجود آورده است. البته برانکو آن زمان مربی جوانی بود و یک مقداری، زیادی به ستاره ها میدان می داد. اما الان یک مربی محکم است و حتی با بازیکن سالاری مقابله می کند. به نظرم برانکو مربی بسیار خوب و کارکشته ای است؛ هرچند او در زمان حضورش در تیم های عربی خیلی مربی موفقی نبود.»
ابراهیمی افزود: «من همیشه گفته ام که طرفدار مربی و بازیکن خیلی خوب خارجی هستم. سال های قبل بازیکنان خارجی خوبی به فوتبال ایران نمی آمدند؛ اما امسال چند بازیکن خارجی خوب هم داریم. مثلا پرسپولیس، صنعت نفت و برخی دیگر از تیم ها بازیکنان خارجی درجه یک گرفته اند.»
مربی سابق تیم ملی درباره بازی پرسپولیس برابر الاهلی گفت: «در بازی رفت به نظرم گل اول و زودهنگامی که پرسپولیس خورد، شیرازه تیم از هم پاشید. با این حال معتقدم پرسپولیس در بازی برگشت بیش از ۵۰ درصد شانس برای صعود دارد.»

 

عاشق کار منصوریان هستم
بازیکن سال های دور استقلال همچنین در ادامه با اشاره به علیرضا منصوریان و استقلال گفت: « نباید همه تقصیرها را گردن منصوریان بیندازیم. فوتبال ایران ضعیف شده و به همین خاطر است که کی روش لژیونرهای دوملیتی را برای بازی در تیم ملی پیدا می کند. من می گویم در فوتبال ایران در حال حاضر فقط پرسپولیس قوی است و بقیه تقریبا در یک سطح هستند. بعضی تیم ها هم مثل سایپا که علی دایی تیم را مدیریت می کند یا پارس جنوبی که تارتار توانسته این تیم بی ادعا را بالا بیاورد، تواسته اند کمی بهتر باشند؛ اما بقیه تیم ها تقریبا در یک سطح هستند. به نظر من بازیکن یک میلیاردی و بازیکن صدمیلیونی در فوتبال ایران با هم از نظر فنی تفاوت زیادی ندارند.»
ابراهیمی اضافه کرد: «منصوریان را خیلی قبول دارم و فقط از او می خواهم کمی در مصاحبه هایش دقت کند. مثلا نگوید هواداران بیایند استقلال متفاوت را ببینند! او به عنوان مربی باید گاهی سکوت کرده و نمایش نداشته باشد.»
او درباره منصوریان گفت: «منصوریان را همه دوست دارند؛ چون پسر خیلی خوب و با معرفتی است. به جرات می گویم چه قدیمی ها و چه جدیدها همه به منصوریان علاقه دارند. من خودم به شخصه عاشق کارش هستم و از نظر فنی خیلی قبولش دارم.  من معتقدم او باید در استقلال بماند و فکر می کنم یک برد بتواند او و تیمش را از این شرایط نجات دهد؛ چراکه فکر می کنم مشکل استقلال، روحی و روانی است نه فنی.»
ناصر ابراهیمی با اشاره به این که علی پروین را هنوز هر از چندگاهی می بیند گفت: «علی پروین اسطوره بی چون و چرای فوتبال ایران است. او را گاهی می بینم. علی پروین محبت کرد و یکی، دو بازی ما را آمد و دید. امیدوارم مشکلات اسطوره فوتبال ایران به زودی حل شود.»

ورزش۳

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار