٧٠ سال تجربه به کمک کره می‌آید؟

سرمربی تیم ملی کره جنوبی با دعوت از دو بازیکن با تجربه و مسن خود، سعی دارد تجربه تیم خود را بالا ببرد تا در بازی برابر ایران به کارشان بیاید.

به گزارش"توپ"، حضور دو بازیکن مسن در اردوی تیم ملی کره تعجب رسانه های محلی را در پی داشته که با هم کارنامه این دو بازیکن را مرور می کنیم:


لی دونگ گوک

 

این مهاجم ۲۸ ساله بهترین گلزن تاریخ لیگ کره جنوبی به حساب می آید، او از سال ۲۰۰۹ تا کنون عضو تیم چونبوک موتورز کره جنوبی بوده و در ۲۴۴ بازی برای تیمش در مسابقات مختلف ۱۲۶ گل زده است. او سابقه حضور در تیم های وردربرمن و میدلزبرو را نیز در کارنامه دارد.


او همچنین در تیم ملی کره ۱۰۳ بار به میدان رفته و ۳۳ بار گلزنی کرده است. آخرین گل او مربوط به سال ۲۰۱۴ است که در دیدار دوستانه برابر کاستاریکا ۱ گل به ثمر رساند.


گفتنی است لی دون گوک در سال ۲۰۰۴ و در مسابقات آسیایی برابر ایران قرار گرفت و توانست ۱ گل به ایران بزند؛ دیداری که در نهایت ایران با نتیجه ۴-۳ پیروز شد.

 

 


یئوم کی هون

 

این هافبک ۳۴ ساله بهترین پاسور تاریخ لیگ کره جنوبی است. او به تازگی از سوون سامسونگ جدا شده و برای خدمت سربازی به تیم پلیس کره جنوبی پیوسته است. این بازیکن ۵۱ بار با پیراهن تیم ملی کره جنوبی به میدان رفته است و ۴ گل زده که آخرین آن در سال ۲۰۱۵ برابر امارات در دیدار دوستانه بوده است. او همچنین دروازه تیم های کره شمالی، ژاپن و عراق را نیز با پیراهن تیم ملی کشورش باز کرده است.

 

سرمربی کره جنوبی با دعوت این دو بازیکن امیدوار است تا  تجربه تیم خود را در این دیدار مهم بالا ببرد، دیداری که می تواند شکست و یا تساوی در آن، کره ای ها را از صعود به جام جهانی دور کند.

 

ورزش۳

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار