برخوردی با مارادونا نداشتم/ شناختی از قدوس ندارم

جهانبخش: منصوریان باید بماند و به او اعتماد شود

لژیونر ایرانی تیم آلکمار خود را مهیای دیدار حیثیتی برابر کره جنوبی می‌کند و امیدوار است شکست ناپذیری برابر این حریف همچنان تداوم داشته باشد.

به گزارش "توپ"، علیرضا جهانبخش، وینگر موفق فوتبال ایران در لیگ هلند بعد از شکست دادن تیم صدرنشین ویتس آرنهم، اکنون مهیای حضور در اردوی تیم ملی شده است تا برابر کره جنوبی حاضر شود. او در گفتگو با ایلنا در خصوص آخرین وضعیت خودش، حضور سامان قدوس در تیم ملی و همچنین علیرضا منصوریان به عنوان سرمربی سابقش در تیم امید به صحبت پرداخته که در ادامه می‌خوانید.

 


بازی آخرتان برابر تیم صدرنشین ویتس آرنهم با برد خوبی به پایان رساندید.


خدا را شکر برد بسیار خوبی بود. باید در این مسابقه به برتری می رسیدیم. با تیم صدرنشین جدول پیکار داشتیم و با انجام یک بازی خوب و برتر سه امتیاز را به ارمغان آوردیم. تیم حریف اصلا در نیمه نخست موقعیت نداشت. با این حال بعد از اینکه گل مساوی را به ثمر رساندند اصلا در روند بازی ما تغییری ایجاد نشد و توانستیم در دقیقه ۸۰ گل پیروزی بخش را به ثمر برسانیم.

 


چه شده که اینقدر بدشانس شده اید. در این سه بازی سه بار توپ را به تیر دروازه زدید. طلسم که نشده اید؟


متاسفانه فعلا روی دور بدشانسی هستم. توپهایم به تیرک می خورند اما شرایط این گونه باقی نمی ماند. اولین توپ وقتی گل شود دیگر بقیه هم راه خودشان را پیدا می کنند. فعلا زدن اولین گل سخت است.

 


نظرت درباره کنترل توپ فوق العاده‌ای که در بازی آخر داشتید و ویدیوی آن دست به دست شده است، چیست؟


در منطقه هجومی بودیم. من فرار کردم ولی بازیکن هم تیمی ام دیر پاس داد. در موقعیت آفساید توپ به من رسید. وقتی توپ داشت به سمتم می آمد گفتم حداقل یک حرکت تکنیکی با توپ انجام دهم که آن کنترل را انجام دادم.

 


در بازی نخست مقابل پی اس وی در لیگ هلند، مارادونا هم حضور داشت. باهم برخوردی داشتید؟


نه. من اصلا خبر نداشتم که مارادونا در ورزشگاه حضور دارد و در حین بازی در اسکوربورد او را دیدم. فکر می کنم از طرف باشگاه پی اس وی و شخص رود گولیت دعوت شده بود و بالطبع طرفدار تیم روبروی ما بود.

 

 


تیم شما در این فصل موفق نشد سهمیه لیگ اروپا را به دست بیاورد. آیا این می تواند کمک کند که بالاخره به جمع سه تیم نخست لیگ برسید؟


همانطور که گفتید امسال بعد از دو سه فصل در اروپا لیگ حضور نداریم. به همین خاطر تمرکزمان را روی مسابقات داخلی گذاشته ایم تا بهترین نتیجه را کسب کنیم. شرایط خوب و مثبتی حاکم است. امسال تیم خوبی داریم و بازیکنان با کیفیتی حضور دارند و من خیلی به آینده امیدوار هستم.

 


در خصوص تیم ملی هم دو بازی روی کاغذ تشریفاتی داریم که البته کی روش آن را خیلی جدی گرفته است...


صد در صد همینطور است. صعود به جام جهانی اتفاق خیلی مهمی بود؛ اما ما می خواهیم دور مقدماتی را هم خیلی خوب تمام کنیم و قدرتمان را بار دیگر به اثبات برسانیم. لیست آقای کی روش و مصاحبه ایشان هم گواه همین مساله است. مصمم هستیم تا در برابر کره و سوریه بهترین نتیجه را کسب کنیم. با این حال نگاه ما بازی به بازی است و تمام تمرکز فعلی ما روی کره خواهد بود.

 


کره ای ها برنامه های زیادی برای مقابله با ایران ترتیب داده‌اند و به دنبال شکست طلسم شکست ناپذیری ایران هستند.


فکر می کنم این مسابقه خیلی برای کره حساس و حیاتی است. آنها چند سال است که مقابل ایران شکست خورده اند؛ در حالی که همیشه حریف سرختی برای ایران بوده اند و این خیلی برایشان گران تمام شده است و به مذاقشان خوش نمی آید. ما در تقابل های اخیرمان مقابل کره ای ها بسیار باهوش بودیم و نتیجه هم گرفتیم. کره برای صعود به جام جهانی باید ما را شکست دهد. این بازی آخرین بازی خانگی آنها هم به حساب می آید. اگر مقابل ما به پیروزی نرسند رفتنشان به جام جهانی خیلی دشوار می شود.

 


سامان قدوس هم برای اولین بار به تیم ملی ایران دعوت شد. از او شناختی دارید؟


از او شناختی ندارم و بازی هایش را ندیدم. قطعا بازیکن باکیفیتی بوده که آقای کی روش از او دعوت کرده است. مهم موفقیت تیم است و همه ما یک هدف را دنبال می کنیم. امیدوارم سامان قدوس هم موفق باشد. خیلی ها برای موفقیت این تیم زحمت کشیده اند. حالا جوانهایی حضور دارند که تمام تلاششان این است که جای باتجربه ها را به خوبی پرکنند.

 


شما یک داماشی هستی اما الان سپیدرود نماینده تیم‌های گیلانی در لیگ برتر است. فکر می‌کنید نماینده گیلان به موفقیتی در لیگ دست یابد؟


خیلی خوشحالم که فوتبال گیلان در لیگ برتر یک نماینده دارد. واقعا فوتبال شمال ایران با این همه استعداد باید تیمهای بیشتری در لیگ برتر داشته باشد. خدا را شکر سپیدرود در دو هفته اخیر ۴ امتیاز گرفته است و شرایط خوبی پیدا کرده و قطعا می تواند نتایج خوبی کسب کند.

 

 

تو با علیرضا منصوریان در تیم ملی امید همکاری داشتی. این روزها او شرایط سختی در استقلال دارد. آیا برکناری او را به صلاح می دانید؟


به نظرم باید به مربیان جوان اعتماد کرد. این تغییرات کمکی به تیم نمی کند. این تغییرات زود به زود در فوتبال ایران جواب نمی دهد. مطمئنا منصوریان با دانشی که دارد می تواند استقلال را از این وضعیت نجات دهد. فراموش نکنیم که او بازیکنان فعلی تیم را خریده و با شرایط تیم آشنا است. دورادور اطلاع دارم که بازیکنان هم با او رفاقت دارند و احساس خوبی دارند. مدیریت استقلال باید از سرمربی خود حمایت کنند تا تیم به نتیجه برسد.

ورزش۳

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار