برنامه‌ریزی برای المپیک ۲۰۲۴ را آغاز کردیم

مرادی: کاهش اوزان در المپیک قطعی است اما روش اجرای آن مشخص نیست

رئیس فدراسیون وزنه‌برداری گفت: کاهش اوزان در المپیک قطعی است اما اینکه با چه روشی اجرایی شود، مشخص نیست و این تصمیم به دلیل برابری جنسیتی است.

علی مرادی در گفت‌و‌گو با ، در خصوص کاهش اوزان وزنه‌برداری در المپیک اظهار داشت: مقرر شده وزنه‌برداری به ٧ وزن در المپیک تبدیل شود اما اینکه چه وزنی حذف شود، مشخص نیست.

وی در ارتباط با حذف احتمالی وزن ٩٤ کیلوگرم گفت: این تنها احتمال است اما اوزان دچار تغییر خواهد شد. اینکه بعد از وزن ۸۵ کیلو وزن ۱۰۵ باشد و خلا ۲۰ کیلویی منطقی نیست و شاید وزن ٧٧ کیلو حذف شود منطقی‌تر باشد.

رئیس فدراسیون وزنه‌برداری خاطرنشان کرد: باید اوزان علمی چیده شودو ٧ وزن تنها در المپیک خواهد بود اما مسابقات جهانی اینگونه نیست. به هر شکل باید منتظر مسابقات جهانی ماند و دید چه تصمیمی در جلسات فدراسیون جهانی گرفته خواهد شد، البته کاهش اوزان قطعی است اما اینکه با چه روشی اجرایی شود، مشخص نیست و این تصمیم به دلیل برابری جنسیتی است. به اعتقاد من این نگاه در بازی‌های آسیایی هم اجرایی خواهد شد.

مرادی درباره اردوهای استعدادیابی تیم ملی نیز تصریح کرد: از امروز برای المپیک ۲۰۲۴ برنامه ریزی را آغاز کردیم. اردویی در کبکانیان آغاز کردیم تا استعدادیابی در آنجا انجام شود و استارت اردو زده شده است. در رده جوانان هم در غالب باشگاهی تعداد زیادی از پشتوانه‌های آینده برایشان برنامه ریزی صورت گرفته است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا کیانوش رستمی مصدوم شده است، گفت: رستمی با توجه به برنامه‌ریزی‌ها طبق روال خودش پیش می‌رود و از متخصصین استفاده می‌کند و البته آسیب دیدن هم در این بین طبیعی است. وی اکنون همراه تیم در نور است.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار