پیشرفت تیم ملی سریع است

کی‌روش: نگاه من به بازیکنان سخت‌کوش است/ کره‌ای‌ها نیازی به تعریف من ندارند

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: نگاه من بیشتر به بازیکنانی است که در تمرین سخت تلاش می‌کنند.

، کارلوس کی‌روش، سرمربی پرتغالی تیم ملی فوتبال کشورمان در فاصله سه روز تا دیدار مقابل کره جنوبی در هفته نهم از مرحله نهایی انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه از گروه A آسیا در مصاحبه‌ای با رسانه‌های کره‌ای شرکت کرد. متن مصاحبه کارلوس کی‌روش را در زیر می‌خوانید:

* بسیاری از بازیکنان ایران هنوز وارد کره جنوبی نشده‌اند؟

این مسئله طبیعی و البته اجتناب‌ناپذیر است. تمام تلاشم را می‌کنم تا آنها را هماهنگ کنم. این هم بخشی از قوانین فدراسیون جهانی فوتبال است و تمامی تیم‌ها باید از آنها پیروی کنند. این قوانین همچنین باعث خلق نتایج غیرمنتظره‌ای در دیدارهای انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه شدند.

* کره جنوبی دچار تغییراتی از جمله در بخش کادر فنی شده است. آیا این را می‌دانید؟

سعی می‌کنیم بیشترین اطلاعات را درباره تیم ملی فوتبال کره جنوبی جمع‌آوری کنیم. اگر نگاهی به رسانه‌ها داشته باشید می‌بینید که شین تائه‌یونگ هیجان را در میان بازیکنان کره جنوبی به ارمغان آورده است. من می‌دانم که تیم جوانان کره جنوبی نیز موفقیت‌هایی کسب کرده است. کره جنوبی در هر شرایطی تیمی سرسخت است و بازیکنان خوبی را در اختیار دارد.

* آیا پیش از این به استفاده از بازیکنان جوان‌تر در بازی برابر کره‌جنوبی اندیشیده‌اید؟

من بیشتر توجه و تلاشم را متوجه بازیکنانی می‌کنم که در تمرین سخت‌کوش هستند و برای برنده شدن تلاش می‌کنند. ایران در مقایسه با بازی چهار سال قبل برابر کره که چهار بازیکنش تغییر کرده بودند، در این بازی ۱۲ بازیکنش تغییر کرده‌اند. تیم ملی ایران هم‌اکنون از لحاظ فنی و تکنولوژی پیشرفت کرده است. این پیشرفت سریع است و می‌خواهم تجربه خوبی در دیدارهای پایانی انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه داشته باشم.

* بازی با کره جنوبی یک بازی همانند پاداش خواهد بود. آیا استیل دفاعی ایران را حفظ می‌کنید؟

من این هدف را در آغاز رقابت‌های انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در نظر نگرفته بودم. ما در هر بازی تمام تلاش خود را کردیم، برای رسیدن به هر آن چیزی را که تشخیص می‌دادیم، خوب است، بازی‌هایی که در آنها شکست نخوردیم و گلی دریافت نکردیم. خیلی خوب خواهد شد اگر این نتایج را این‌بار هم کسب کنیم. کره جنوبی تیم خوبی است و همه تلاش خود را مقابل این تیم به کار خواهیم بست. کره جنوبی بازیکنان خوب و ارزشمندی را در اختیار دارد و نیازی به تعریف من از آنها در سطح جهانی نیست.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار