حضور آقاجانیان و چمنیان در هرمی که کی‌روش رأس آن است

هرم تشکیلاتی تیم‌های ملی فوتبال مشخص شد که بر این اساس مارکار آقاجانیان و عباس چمنیان در این هرم قرار دارند.

و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، در راستای هم‌افزایی و هماهنگی تیم‌های رده‌های مختلف ملی فوتبال، در ماه‌های اخیر جلسات متعدد و  فشرده‌ای میان مهدی تاج، رئیس فدراسیون و محمدرضا ساکت سرپرست دبیرکلی فدراسیون با کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی فوتبال برگزار شد و در نهایت براساس این هرم، کلیه رده‌های ملی در سه سطح تحت سازماندهی قرار گرفت.

بر این اساس، سطح B شامل تیم‌های زیر ۱۹ تا زیر ۲۳ سال با محوریت مارکار آقاجانیان و سطح C شامل تیم‌های ملی زیر ۱۴ تا زیر ۱۸، با محوریت عباس چمنیان، فرآیند تشکیل تیم‌های مختلف ملی را با هماهنگی کمیته جوانان، کمیته  فنی، سازمان تیم‌های ملی و تحت اندیشه‌های راهبردی کارلوس کی‌روش، انجام خواهند داد.

در واقع، خروجی تلاش‌های صورت گرفته در این دو سطح، بستری را فراهم می‌کند تا بهترین استعدادها با کمک کمیته جوانان و کمیته فنی فدراسیون فوتبال شناسایی، جذب شده و پرورش داده شوند تا براساس متد فنی سطح A با محوریت کارلوس کی‌روش، مسیر پیشرفت را بر اساس استاندارهای روز دنبال کنند.

بدین ترتیب نامبردگان نسبت به سازماندهی کادرفنی تیم‌ها با هماهنگی کمیته جوانان، فنی و سازمان تیم‌های ملی اقدام می‌کنند و تلاش بر این است تا با راهبری مناسب، هماهنگی ایده‌آل بین سه سطح تیم‌های ملی فراهم آید.

این هرم تشکیلاتی تیم‌های ملی تلاش دارد تا یکپارچه سازی فنی و سازماندهی تیم‌های ملی در سبک بازی را از طریق همگون سازی فعالیت‌ها در سطح C و B با سطح A فراهم کند. لذا مارکار آقاجانیان و عباس چمنیان با استفاده از ظرفیت دیگر مربیان و هم‌افزایی فنی با فریدون معینی، رئیس کمیته جوانان، مرتضی محصص، رئیس کمیته فنی و توسعه فوتبال و همچنین سازمان تیم‌های ملی این مهم را پیش خواهند برد تا در نهایت فوتبال ملی از این بستر، ره توشه مناسبی داشته باشد.

گفتنی است بخش مهم و تعیین کننده استعدادیابی در مناطق ۹ گانه کشوری هم در هماهنگی کامل با سطوح بالا و همچنین کمیته فنی و کمیته جوانان در جهت شناسایی استعدادهای ناب فوتبال ایران قرار خواهد داشت.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار