صادقی: برای جوانگرایی در تیم والیبال بانوان اختیار تام دارم/ پای تمام سختی‌ها و انتقادها ایستاده‌ام

نایب رئیس بانوان فدراسیون والیبال با تاکید براین که در خصوص جوانگرایی در تیم ملی از سوی داورزنی اختیار تام دارد گفت: استفاده از مهره‌های جوان تر و تلفیقشان با چند بازیکن قدیمی باید خیلی زودتر اتفاق می‌افتاد.

و به نقل از سایت فدراسیون والیبال، فریبا صادقی درباره استفاده از بازیکنان جوان تر در مسابقات انتخابی قهرمانی جهان تایلند اظهار داشت: از آنجایی که بنده خودم در این مسابقات حضور داشتم و عملکرد بازیکنان را از نزدیک دیدم، بهتر می توانم درباره شرایط تیم و بازیکنان نظر بدهم. اینکه چه بازیکنی انگیزه و انرژی بیشتری داشت و کدام بازیکن آماده تر بوده است. چرا که این موضوع یعنی عدم آمادگی برخی بازیکنان از لحاظ روحی و جسمی کاملا مشخص بود. به ویژه بازیکنانی که از بهمن سال گذشته در تمرین و اردو بودند.

صادقی با اشاره به اینکه برخی بازیکنان خودشان به علت مسائل شخصی نمی توانستند کنار تیم ملی باشند عنوان کرد: نکته مهم اینکه پیش از اعلام فهرست بازیکنان دعوت شده به اردو برخی از بازیکنان به دلایل شخصی از حضور در تیم ملی انصراف داده بودند. بازیکنانی که به خاطر ازدواج و یا شغلشان نمی تواستند در تیم باشند و اجازه خواسته بودند که مدتی دور شوند.

وی ادامه داد:  در واقع اگر چه با توجه به لیست بازیکنان نام ۹ نفر از ترکیب قبلی تیم ملی در دعوت شدگان جدید وجود نداشت، اما تعدادی زیادی از این ۹ نفر خودشان نمی توانستند به خاطر همان مسائل شخصی امسال در کنار تیم ملی باشند. فدراسیون هرگز اجازه نمی دهد بازیکنی برای کادر فنی تعیین تکلیف کند. این موضوع در هر صورتی غیر قابل دفاع است که برخی بگوید من با فلان مربی کار می کنم و با فلان مربی کار نمی کنم.

نایب رئیس بانوان فدراسیون والیبال افزود: در نهایت با توجه به اینکه شانس کسب سهمیه در مسابقات انتخابی جهان برای تیم ملی والیبال زنان ایران بسیار پایین بود، تصمیم بر این شد که مدتی به بازیکنان با تجربه تر استراحت بدهیم تا از نظر جسمی و روحی ریکاوری شوند و در این میدان از بازیکنان جوان تر استفاده کنیم. همان طور که چین به عنوان قهرمان المپیک ۲۰۱۶ در رقابت های قهرمانی آسیای امسال با ترکیب جدیدی وارد مسابقات شد و حتی روی سکو نرفت ولی معتقد بود که راه پشتوانه سازی باید به همین شکل طی شود.

فریبا صادقی در توصیف رفتار حرفه ای یک ملی پوش و تبعیت از سیاست های فدراسیون گفت: فارغ از این برنامه ریزی ها بازیکنان تیم ملی باید همواره به تصمیمات فدراسیون احترام بگذارند و بدانند همه سیاست ها در جهات رشد و تعالی والیبال است و اگر خوشایند آن ها نیست بازهم باید صبور باشند. لازم به ذکر است بازیکنانی که با حرف هایشان رسانه ها و افکار عمومی را تحریک و تشویش می کنند و یا با اظهارنظرهای مغرضانه سعی در به هم ریختن فضای والیبال را دارند، باید بدانند کارشان حرفه ای نیست و از فضای اخلاقی ورزش هم به دور است و در صورتی که مجبور شویم با آنها بر خورد می کنیم تا به منافع تیم ملی آسیبی وارد نشود.

وی تاکید کرد: استفاده از مهره های جوان تر و تلفیقشان با چند بازیکن قدیمی باید خیلی زودتر اتفاق می افتاد و چون این کار تا به حال انجام نشده است، برای همین برای برخی اینقدر عجیب به نظر می رسد. ما این راه دشوار جوانگرایی و تغییر نسل را با تمام سختی هایش آغاز کرده ایم و پای تمام سختی ها و انتقاد هایش ایستاده ایم تا بعد از چند سال بتوانیم از این درجا زدن خارج شویم و شاهد رشد خوبی در رده بانوان باشیم. تا کی باید به هشتمی و یا حداکثر ششمی آسیا قانع باشیم؟!؟

نایب رئیس بانوان فدراسیون والیبال گفت: رییس فدراسیون در این زمینه به من اختیار تام داد و خودش هم با جوان گرایی و پشتوانه سازی برای سال های آینده والیبال زنان موافق بود. اما همه این موارد ضمن احترام و تقدیر از عملکرد بازیکنان قدیمی است. آن ها هم باید بدانند که این وقفه فرصتی برای استراحت و ریکاوری جسمی و روحی بهتر بازیکنان است.

 

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار