اسکیت در بازی‌های آسیایی اندونزی حضور دارد

محمدرضایی: فدراسیون اسکیت ۸ رشته را تحت پوشش دارد/ مسابقات قهرمانی کشور را احیا کردیم

رئیس فدراسیون اسکیت گفت: فدراسیون اسکیت ۸ رشته را تحت پوشش دارد که البته هرکدام از آنها مستقل از هم هستند و هر کدام نیز یک فدراسیون مستقل را می‌طلبند.

خبرنگار ورزشی ،  بهمن محمدرضایی در نشست خبری امروز خود اظهار داشت: فدراسیون اسکیت ۸ رشته را تحت پوشش دارد که البته هرکدام از آنها مستقل از هم هستند و هر کدام نیز یک فدراسیون مستقل را می‌طلبند و باید برای آنها برنامه‌ریزی لازم را انجام بدهیم. 

وی با اشاره به اقداماتی که در ۲ ماه حضورش در فدراسیون صورت گرفته ادامه داد: در بخش اسکیت سرعت برگزاری لیگ را آغاز کردیم که این مسئله شامل هر دو رده دختران و پسران و ۳ رده سنی می‌شود، ما همچنین برگزاری مسابقات ماراتن قهرمانی کشور در ایلام را برنامه‌ریزی کردیم. مسابقات قهرمانی کشور به طور کلی مغفول مانده بود که ما آن را احیا کردیم. 

رئیس فدراسیون اسکیت گفت: برگزاری مسابقات قهرمانی اسکیت سرعت را در دستور کار داریم و همچنین این رشته روز ۸ شهریور به مسابقات جهانی چین اعزام خواهد شد. 

محمدرضایی با اشاره به قطعی شدن حضور اسکیت در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ عنوان کرد: در این رشته ۱۴۴ مدال توزیع می‌شود که امیدواریم سهمی در آنها داشته باشیم.

وی در ادامه صحبت‌های خود گفت:  ما به دنبال میزبانی مسابقات قهرمانی آسیا در سال ۲۰۱۸ در تبریز هستیم. همچنین اعزام داور به مسابقات قهرمانی جهان، رقابت‌های دانشجویان جهان  از دیگر اقدامات ما بوده است. در رشته رول‌بال نیز برنامه‌ریزی لازم برای برگزاری ۳ دوره کاپ آزاد را داریم که اولین آنها روز ۸ شهریور در تبریز آغاز می‌شود. 

رئیس فدراسیون اسکیت با بیان اینکه ما در بخش یخ عضو اتحادیه جهانی اسکیت نیستیم، افزود: مکاتباتی از گذشته آغاز شده و ما نیز آن را ادامه خواهیم داد تا بتوانیم به عضویت این اتحادیه در بیاییم. همچنین مکاتبات لازم را نیز با کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش داشته‌ایم که بتوانیم در المپیک زمستانی ۲۰۱۸ شاهد حضور ورزشکاران‌مان باشیم. 

محمدرضایی در خصوص دیگر اقدامات انجام شده در ۲ ماه اخیر گفت: پیش‌نویس یک تفاهمنامه با کشور ترکیه نیز امروز نهایی می‌شود تا از شرایط ۲ رشته اینلاین و آیس‌هاکی بهره‌مند شویم. همچنین پیش‌نویس تفاهمنامه همکاری با تربیت‌بدنی پیام نور نیز صورت گرفته تا دو طرف بتوانند از شرایط یکدیگر استفاده مطلوبی داشته باشند. ما همچنین برای خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران تخفیف ۱۰۰ درصدی برای حضور در دوره‌های آموزشی در نظر گرفته‌ایم. 

وی با بیان اینکه بازنگری در خصوص برگزاری لیگ سال ۹۷ در دستور کار این فدراسیون قرار گرفته، تصریح کرد: پیش‌نویس تشکیل باشگاه‌های اسکیت آماده و به دفتر امیررضا خادم در وزارت ورزش برای تصویب نهایی ارسال شده است تا از این پس تکلیف باشگاه اسکیت قانونمند شود.  

رئیس فدراسیون اسکیت در خصوص اقدامات فرهنگی این فدراسیون نیز یادآور شد: ورزشکاران بخش فری استایل مدال‌های خود را به خانواده شهید حججی تقدیم کردند که کار آنها باارزش است.

ادامه دارد...

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار