می‌خواهیم یک مدال طلای دوره قبل بازی‌های آسیایی را ارتقا دهیم

امینی: افتخار مدال برنز مجللی در مسابقات جهانی به همه تعلق دارد/ ارتقای مدال‌های بازی‌های اینچئون مهم‌ترین هدف ما در جاکارتا است

رئیس فدراسیون قایقرانی گفت: دلیل رشد قایقرانی برنامه‌ریزی‌هایی است که از قبل وجود داشته و کسب مدال برنز در مسابقات جهانی به همه تعلق دارد.

غلامرضا امینی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی ، در خصوص عملکرد قایقرانان کشورمان در مسابقات جهانی اظهار داشت: روند بچه‌ها رو به رشد است و هر روز نیز بهتر از گذشته می‌شوند. این اتفاقات هم در این یکی دو سال رخ نداده بلکه روندی بوده که از زمان قلم‌سیاه و طالبی شروع شده و در زمان ابراهیمی، گواری و دنیا مالی ادامه داشته است. دلیل رشد قایقرانی برنامه‌ریزی‌هایی است که از قبل وجود داشته و توسط مدیران قبلی اجرا شده و ما نیز ادامه دهنده آن هستیم. کسب مدال برنز در مسابقات جهانی به همه تعلق دارد.

وی در ادامه افزود: عملکرد بچه‌ها را مطلوب می‌دانم البته هنوز آنالیز دقیقی انجام نشده است. تیم فردا به ایران باز می‌گردد و بلافاصله بعد از مسابقات، حریفان جهانی خود در این رقابت‌ها و جایگاه آنها را آنالیز می‌کنیم. آنچه از کسب یک مدال برنز و حضور دو نماینده در فینال B به صورت ظاهری مشخص است، نسبت به دفعات قبل رشد خوبی داشتیم.

رئیس فدراسیون قایقرانی تصریح کرد: تیم برای ۴۰ روز دیگر راهی مسابقات قهرمانی آسیا خواهد شد. این مسابقات از کسب سهمیه و حتی مدال بازی‌های آسیایی هم مهم‌تر است چرا که قایقرانان ما امکانات خاصی را در اختیار ندارند. در قهرمانی آسیا است که دخترانمان می‌توانند با کسب مدال دانشگاه بروند و پسران علاوه بر دانشگاه سرباز قهرمان شوند.

امینی با اشاره به کسب مدال مجللی برای ارتقای مدال‌های ایران در بازی‌های آسیایی جاکارتا ابراز امیدواری کرد و گفت: ارتقای مدال‌های بازی‌های آسیایی اینچئون مهم‌ترین هدف ما در جاکارتا است. تعویض رنگ ۹ مدالی که در دوره قبل داشتیم برای ما بسیار مهم است و می‌خواهیم یک مدال طلای دوره قبل را ارتقا دهیم. درخشش نبی رضایی در جوانان قهرمانی جهان و مدال برنز مجللی در مسابقات جهانی نوید بخش تحقق این هدف و کسب مدال‌های طلای بیشتر در جاکارتا است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: تیم روئینگ چند روز آینده به مسابقات قهرمانی آسیا اعزام می‌شود. تیم روئینگ رحمت زیادی کشیده است. ۵۰ روز اردو در شهرستان‌های کوچک مانند ابهر بسیار سخت است. ۵۰ نفر در اردو هستند و به تایلند اعزام می‌شوند و این مسابقه آخرین قهرمانی آسیا پیش از بازی‌های آسیایی است و جایگاه روئینگ را در جاکارتا مشخص می‌کند.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار