نامه‌ای از سوی فدراسیون جهانی برای ما ارسال نشده است

مسئول کمیته داوران شنا: عدم حضور داوران ایرانی در مسابقات بین‌المللی شایعه است

مسئول کمیته برنامه‌ریزی و ارزیابی داوران شنا گفت: این که گفته می‌شود فینا اجازه حضور به داوران ما را در مسابقات بین‌المللی نمی‌دهد، شایعه است.

، گفته می‌شود فدراسیون شنا کشورمان به دلیل اهمال کاری در معرفی ۵ داور (۳ داور و ۲ استارتر) در مهلت مشخص شده، هیچ داور شنایی از ایران در لیست جدید فدراسیون جهانی در بازه زمانی اول ژانویه ۲۰۱۷ تا ۳۱ دسامبر ۲۰۲۰ قرار نگرفته است. ابراهیم راشدی درباره این موضوع به خبرنگار ورزشی اظهار داشت: نام داوران ایرانی برای حضور در مسابقات بین‌المللی تا پایان سال ۲۰۱۸ اعلام شده است.

وی ادامه داد: از سوی فینا نامه‌ای درباره عدم  اجازه حضور داوران ایرانی در مسابقات بین المللی دریافت نکرده‌ایم. چنین موضوعی صحت ندارد و شایعه‌ای بیش نیست.

عضو کمیته فنی شنا افزود: لیست داوران شنا هر دو سال یک بار اعلام می‌شود. ما هم اسامی داوران خود را در زمان تعیین شده اعلام کردیم. البته اعتبار داوران شنا در آب‌های آزاد ۴ ساله است.

راشدی گفت: طبق قوانین جدید فینا، داوران شنا باید در کلینیک‌های داوری شرکت کنند. این قانون جدید است و ما هم در این خصوص به دنبال دعوت از مدرسین داوری هستیم. آخرین دوره‌ای که مدرسین داوری به ایران آمدند سال ۲۰۰۶ و ۲۰۰۷ بود.به زودی کلینیک داوری را با حضور یکی از مدرسین برجسته بین المللی برگزار خواهیم کرد.

مسئول کمیته برنامه ریزی و ارزیابی داوران شنا یادآورشد: ما داوران بین المللی را داریم که در رقابت‌های جهانی و آسیایی و بازی‌های آسیایی قضاوت کرده‌اند. از سوی فینا نیز «پازوکی » برای قضاوت در بازی‌های داخل سالن ترکمنستان انتخاب شده است که اواخر شهریور ماه عازم این رقابت‌ها خواهد شد.

 

 

 

 

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار