آمار علیه استقلال؛ پایان رویای قهرمانی؟

وبسایت رسمی توپ - خیز بلند از قعر به صدر جدول، در لیگ برتر بی سابقه نیست اما هیچ تیمی نتوانسته با شروعی به بدی استقلال این فصل، قهرمان شود.

به گزارش وبسایت توپ، ۳ باخت از ۵ بازی و گرفتن ۴ امتیاز، استقلال و منصوریان را دوباره به رده‌های پایین جدول فرستاده است. آن‌ها فاصله زیادی، تا قعر جدول ندارند و شاید برگزاری بازی‌های پنجشنبه، این فاصله را کمتر کند. استقلال فصل پیش را بدتر از این فصل آغاز کرد و در نهایت دوم شد. پرسپولیس لیگ پانزدهم هم در پنج هفته ابتدایی شروعی بدتر از استقلال امسال داشت و به جایگاه نایب قهرمانی رسید اما نهایت موفقیت در همین رده دومی بوده و سابقه لیگ نشان می‌دهد استقلالی‌ها، خیلی زود باید امیدهای‌شان را برای قهرمانی این فصل لیگ برتر کمتر کنند.

استقلال تا پایان هفته چهارم، ۶ امتیاز با صدر جدول فاصله داشت و این هفته می‌تواند این فاصله به ۹ امتیاز برسد. رده استقلال هم شاید تا سه تیم آخر جدول پایین بیاید. هیچ تیمی در ادوار گذشته لیگ، نتوانسته با این میزان امتیاز از ۵ بازی ابتدایی و این فاصله زیاد با صدر جدول، آخر فصل قهرمان شود.

دوم شدن استقلال فصل پیش، نتیجه بدی برای این تیم نبود اما خداحافظی زودهنگام با قهرمانی، نمی‌تواند سرنوشت دلخواه آن‌ها در این فصل باشد. مگر اینکه منصوریان یا در صورت استعفا جانشین او، در هفته‌های آینده بتوانند رکورد جدیدی در لیگ برتر خلق کنند و با ۵ بازی و میانگین کمتر از یک امتیاز از هر بازی، آخر فصل جام را بالای سرشان ببرند.

عملکرد قهرمان ادوار گذشته لیگ در ۵ بازی ابتدایی

لیگ شانزدهم / پرسپولیس / ۱۱ امتیاز / صدرنشین

لیگ پانزدهم / استقلال خوزستان / ۱۰ امتیاز / سوم

لیگ چهاردهم / سپاهان / ۱۰ امتیاز / دوم

لیگ سیزدهم / فولاد / ۱۲ امتیاز / صدرنشین

لیگ دوازدهم / استقلال / ۸ امتیاز / نهم

لیگ یازدهم / سپاهان / ۸ امتیاز / پنجم

لیگ دهم / سپاهان / ۶ امتیاز / دهم

لیگ نهم / سپاهان / ۷ امتیاز / هفتم

لیگ هشتم / استقلال / ۵ امتیاز / دوازدهم

لیگ هفتم / پرسپولیس / ۱۳ امتیاز / صدرنشین

لیگ ششم / سایپا / ۱۱ امتیاز / دوم

لیگ پنجم / استقلال / ۱۰ امتیاز / سوم

لیگ چهارم / فولاد / ۸ امتیاز / ششم

لیگ سوم / پاس / ۱۰ امتیاز / سوم

لیگ دوم / سپاهان / ۱۳ امتیاز / صدرنشین

لیگ اول / پرسپولیس / ۱۱ امتیاز / دوم

 

۲۲۳۳۰

وب سایت نود

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار