افشاگری هکرهای روسی درباره دوپینگ ستاره‌های فوتبال در جام جهانی ۲۰۱۰

گروهی از هکرها با حمله به سامانه نگهداری اطلاعات مربوط به پرونده دوپینگ گروهی از فوتبالیست‌های جهان، نام تعدادی از آنها که به استفاده از مواد نیروزا متهم شده‌اند را فاش کرد.

و به نقل از نشریه دیلی‌میل، یک گروه از هکرهای اینترنتی موسوم به «فنسی بیرز» فوتبال را هدف قرار داده‌اند و با انتشار یکسری اسناد مدعی شده‌اند که ادعای مقامات این رشته ورزشی درباره پاک بودن مستطیل سبز از دوپینگ کذب است.

این گروه جاسوسی سایبری که گفته می‌شود مقر آن در روسیه است، پیش از این هم اسنادی را منتشر کرده بود که نشان می‌داد برخی ورزشکاران از جمله کریس فروم و بردلی ویگینز در رشته دوچرخه سواری از معافیت استفاده درمانی از برخی داروها برخوردار شده‌اند. آنها همچنین به مرکز ذخیره اطلاعات فدراسیون جهانی دو و میدانی اسناد را منتشر کرده بودند که نشان می‌داد مو فرح، قهرمان جهان و دارنده مدال طلای المپیک در رشته دوی ماراتن هم زمانی مظنون به استفاده از مواد نیروزا بوده است.

اکنون این گروه در پیامی تهدید‌آمیز که حاکی از برملا شدن تخلف ۲۰۰ فوتبالیست برای استفاده از موارد نیروزا در سال ۲۰۱۶ است، مدعی شده که چندین ستاره فوتبال در جام جهانی ۲۰۱۰ از داروهای ممنوعه استفاده کرده‌اند که کارلوس توس و خوان سباستین ورون، گابریل هاینتزه دیه‌گو  میلیتو و والتر ساموئل از آرژانتین، وینچنزو یاکوئینتا و کائورو کامورانزی از ایتالیا، کریستین تراش، هانس یورک بوت، دنیس آئوگو  و ماریو گومز از آلمان، هیث پیرس از آمریکا، فابین آریل اوریانا و اومبرتو سوازو از شیلی، ریاض بوده‌بوز، کریم ماتمور از الجزایر، کانگا آکاله از ساحل عاج، جورجیوس زاولاس و پانتلیس کاپوتانوس از یونان، تیم براون کاستا بارباروسس  و رایان نلسون از نیوزیلند، مارتین یاکوبکو از اسلواکی، مارکو سولر از اسلونی و درک کویت از هلند جزو آنها هستند.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار