تاکید بر تقویت فرهنگ ساخت زورخانه در کشور

کلنگ زورخانه ندامتگاه فشافویه امروز به زمین زده شد.

، سید محمود امامیان دبیرکل ائتلاف بزرگ ورزش ایران با جمعی از پیشکسوتان و هنرمندان، مسئولان سازمان زندان‌های استان تهران و همچنین روسای فدراسیون ورزش زورخانه‌ای و سید امیر حسینی رئیس فدراسیون ورزش‌های کارگری در کلنگ‌زنی زورخانه ندامتگاه فشافویه که با همت شمس و بیگی ائتلاف بزرگ ورزش ایران ساخته خواهد شد، حضور یافتند و زورخانه حضرت علی اکبر را رسما کلنگ زدند.

امامیان در این مراسم گفت: متأسفانه ورزش زورخانه‌ای در دولت یازدهم فعالیت جدایی نداشته و زورخانه‌ها نیمه تعطیل و بعضی از آنها هم تعطیل و تبدیل به انباری شده‌اند. انشالله با حضور آقای جوهری در رأس این فدراسیون و در دولت دوازدهم، شاهد شکوفایی این ورزش کهن و باستانی باشیم و این میسر نخواهد شد، مگر با همت و تلاش همه دستگاه‌های دولتی و غیردولتی در کشور که لازمه آن، داشتن برنامه و بودجه است.

وی افزود: توانستیم در ایران با همت و تلاش مهرعلیزاده و سیدامیر حسینی فدراسیون جهانی زورخانه‌ای را ایجاد کنیم و هم اکنون نزدیک به ۴۰ کشور در قاره‌های مختلف دارای فدراسیون  زورخانه‌ای و زورخانه هستند. آنها پیشرفت‌های قابل توجهی نیز داشته‌اند و حتی در بعضی از مسابقات جهانی و آسیایی، مقام اول کسب کرده‌اند. ایران دارای مهد زورخانه است و توجه مسئولان لشکری و کشوری به این ورزش یک ضرورت است. فرهنگ زورخانه باید در کشور تقویت شود.

او تصریح کرد: امروز (سه‌شنبه) کلنگ این زورخانه را زدیم که انشاءالله بتوانیم هر سه ماه یک کلنگ‌زنی و یک افتتاح زورخانه با همت دیگر دستگاه‌ها و بخش خصوصی در کشور داشته باشیم. ائتلاف بزرگ ورزش ایران بر خود واجب می‌داند این ورزش سنتی، میهنی و اسلامی را در کشور رواج دهد. به امید روزی که بتوانیم این ورزش را به تمام صحنه‌ها و حتی نقاط دور دست کشور ببریم، در آنجا زورخانه بسازیم و پهلوانی و مردانگی را پررنگ‌تر کنیم.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار