کارگروه حقوقی و قضایی تشکیل جلسه داد

محرومیت از نقل و انتقالات در انتظار بدهکاران/ سرخابی‌ها، تراکتورسازی و نفت تا ۸ مهرماه فرصت دارند

دومین نشست کارگروه حقوقی و قضایی با حضور رئیس فدراسیون فوتبال برگزار و مصوب شد بدهکاران در صورت عدم تسویه ۲۰ درصدی خود از نقل و انتقالات محروم شوند.

و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، دومین جلسه کارگروه حقوقی و قضایی با حضور مهدی تاج، رئیس فدراسیون، محمدرضا ساکت، سرپرست دبیر کلی فدراسیون، علیرضا صالحی، رئیس کمیته استیناف، احمدرضا براتی، رئیس کمیته حقوقی تدوین و مقررات، فغان‌پور، مسئول امور حقوقی و قردادهای فدراسیون، سعید فتاحی، مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ  برگزار شد که از مهمترین  موضوعات مورد بحث در این جلسه، رسیدگی به مسئله باشگاه‌های بدهکار بود.

پس از بررسی کارشناسی اعضای این کارگروه،  ابلاغ کمیته انضباطی به کلیه باشگاه‌های لیگ برتری تا ۲۰ شهریورماه جهت اعلام مهلت تسویه ۲۰ درصدی از کلیه بدهی‌ها به علاوه مبلغ معادل قراردادهای جدید منعقده این باشگاه‌ها در نیم فصل ۹۶-۹۷ تصویب شد که بر این اساس باشگاه‌های مذکور در صورت عدم پرداخت بدهی‌های خود، از حضور در پنجره نقل و انتقالات نیم فصل محروم و همچنین از پنجره نقل و انتقالات پیش فصل آتی نیز با محرومیت روبه‌رو  خواهند شد.

پیرو مهلت اخذه شده فدراسیون فوتبال از AFC جهت حل مشکل چهار باشگاه بدهکار حاضر در لیگ قهرمانان آسیا، باشگاه‌های استقلال، پرسپولیس، نفت تهران و تراکتورسازی تبریز موظف به مشخص کردن وضعیت بدهی‌های خود تا ۸ مهر ماه شدند که در غیر این صورت طبق قوانین کنفدراسیون فوتبال آسیا، با مشکلات اداری و اجرایی روبه‌رو خواهند شد.

از دیگر مباحث عنوان شده در این نشست، موضوع عدم تطابق زمان مسابقات و تورنمنت‌های رسمی فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا در رده‌های پایه بود که فدراسیون فوتبال در نامه‌ای رسمی و تشریح مشکل در اختیار داشتن بازیکن باشگاهی در این رقابت‌ها و همچنین ارائه پیشنهادات مکتوب و حقوقی توسط مهدی تاج در جلسات آتی کمیته مسابقات کنفدراسیون فوتبال آسیا و فیفا، اقدامات لازم در خصوص حل این مسئله صورت گیرد.

در ادامه جلسه حاضران در جلسه به بررسی امکان جابه‌جایی نام و برند باشگاه‌های حاضر در لیگ به سایر باشگاه‌ها با توجه به قوانین موجود پرداخته و مقرر شد تا اقدامات لازم در این زمینه انجام شود.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار