آنالیز گل‌های الاهلی در لیگ قهرمانان

سوما - فتفاتسیدیس؛ مهارشان کنید!

الاهلی عربستان به عنوان حریف مرحله یک چهارم لیگ قهرمانان پرسپولیس تاکنون ۱۳ گل به نام خود ثبت کرده است.

به گزارش "توپ"، سه شنبه شب از ساعت ۲۰:۴۵ دقیقه تیمهای پرسپولیس و الاهلی عربستان در چارچوب دور رفت مرحله یک چهارم نهایی رقابت های لیگ قهرمانان آسیا به مصاف هم می روند. این دیدار در حالی به انجام می رسد که حریف سرخپوشان تهرانی در ۸ بازی قبلی خود ۱۴ گل زدند و ۹ بار هم دروازه شان باز شد. آنها در ۷ بازی از ۸ بازی خود موفق به گلزنی شدند و تنها در دو مسابقه موفق به بسته نگه داشتن دروازه شان شدند.


در ادامه نگاهی دقیق و آنالیز گونه به نحوه گلزنی این تیم عربستانی در ۸ بازی قبلی خود در لیگ قهرمانان می اندازیم و اینکه آنها از چه راه هایی موفق به باز کردن دروازه حریفان شدند.


بازی ابتدایی الاهلی در برابر بنیادکار ازبکستان بود که تیم الاهلی با دو گل سوماه(۱۲) و مواشر(۵۳) به برتری رسید. گل اول از روی یک توپ گیری توسط مهاجم تیم الاهلی زده شد و گل دوم یک ارسال از سمت راست توسط فتفاتسیدیس و حضور به موقع مواشیر در تیر دوم حاصل شد.

 

 

 

در بازی دوم تیم الاهلی موفق شد با نتیجه ۲-۱ ذوب آهن ایران را شکست دهد. گل اول را عبدالفتاح اسیری روی یک توپ عمقی به ثمر رساند و گل دوم نیز توسط عمر سوماه روی یک ضربه ایستگاهی زده شد.

 

 

 

الاهلی ها در سومین گام رو در روی العین قرار گرفتند و با نتیجه دو بر دو متوقف شدند. عادل بالغیث روی یک ضربه کرنر و با ضربه سر گل اول را در دقیقه ۲۶ به ثمر رساند و سپس در دقیقه ۵۰ فتفاتسیدیس روی یک توپ گیری، گل دوم را وارد دروازه تیم اماراتی کرد.

 

 

 

در بازی چهارم بازهم جدال الاهلی و العین ۲-۲ مساوی شد. این بار عمر سوماه در دقایق ۴۳ و ۸۹ روی یک ضربه کرنر و یک کار تیمی حاصل از یک توپ ربایی موفق شد گلزنی کند.

 

 

 

الاهلی تنها در دیدار برگشت مقابل بنیادکار نتوانست گل بزند. آنها با نتیجه ۲-۰ بازنده شدند اما در ششمین دیدار  با دو گل ذوب آهن را شکست دادند. عبدالفتاح اسیری و امیری کوردی در دقایق ۶۳ و ۸۴ روی یک شوت و یک ضربه داخل محوطه  برای تیم سبزپوش گل زدند.

 

 

در مرحله یک هشتم نهایی الاهلی در امارات مقابل هم نام خود به تساوی ۱-۱ دست پیدا کرد. عبدالفتاح اسیری موفق شد در داخل محوطه جریمه و از روی یک حرکت تاکتیکی و از عمق به تیم اماراتی گل بزند. این گل در دقیقه ۳۸ زده شد.

 

 

در نهایت هشتمین مسابقه در عربستان به انجام رسید. جایی که تایسیر الجاسم(۱۸)، حسین المقوی(۲۴) و سعد عبدالامیر(۷۲) گلزنی کردند. گل اول از روی یک ضربه کرنر به ثمر رسید. گل دوم حاصل یک پاسکاری فوق العاده و یک شوت سهمگین بود و در نهایت گل آخر از روی نقطه پنالتی وارد دروازه تیم اماراتی شد.

 

 

 

همانطور که مشاهده می کنید عمده روشی که تیم الاهلی برای رسیدن به گل انتخاب می‌کند از روی ضربات کرنر، استفاده از شوت های از راه دور و ضربات ایستگاهی و همچنین ارسال از جناحین بوده است. عمر سوماه در کنار فتفاتسیدیس و عبدالفتاح اسیری، اصلی ترین مهره های هجومی این تیم بودند که حالا دو بازیکن برزیلی به زهر این خط حمله افزوده شده اند. این مساله کار هافبک ها و مدافعان پرسپولیس و البته بیرانوند را در زمان ارسال‌ها، سخت خواهد کرد و باید مراقب ضربات ایستگاهی که نصیب حریف می کنند بود.

ورزش۳

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار