گزارش خبرنگار اعزامی تسنیم از مصر

فرهادیان: نسل جدید تکواندو ایران در راه است/ امیدوارم در مسابقات جهانی نونهالان بار دیگر در هر دو رده قهرمان شویم

مدیر سازمان تیم‌های ملی تکواندو گفت: نسل جدید تکواندو ایران در راه است و فکر می‌کنم در آینده نزدیک این نسل، افتخارات جدیدی را برای کشورمان به ارمغان بیاورد.

آرش فرهادیان در گفت‌و‌گو با خبرنگار اعزامی از مصر، در خصوص شرایط تیم‌های دختر و پسر ایران در آستانه سومین دوره مسابقات جهانی نونهالان اظهار داشت: همانطور که می‌دانید تیم‌های ما در نخستین دوره مسابقات قهرمانی نونهالان جهان در هر دو رده قهرمان جهان شدند اما در دومین دوره که در کره‌جنوبی برگزار شد تیم دختران ما قهرمان و پسران به عنوان نایب قهرمانی دست یافت.

وی تصریح کرد: در حال حاضر نیز در آستانه سومین دوره مسابقات نونهالان جهان در "شرم الشیخ" مصر قرار داریم و امیدوار هستیم در هر دو رده باز هم موفق به قهرمانی شویم. نکته قابل اشاره و اهمیت گرمای شدید حاکم بر کشور مصر است که ما آن را پیش بینی کرده بودیم و اردوهای مشابه‌ای را در نقاط مختلف کشور از لحاظ رطوبت و دما برگزار کردیم. بازیکنان ما به دلیل برگزاری اردوهای مشابه آمادگی روانی و ذهنی خوبی با دمای برگزاری مسابقات داشتند و مشکل خاصی از این لحاظ نخواهیم داشت.

مدیر سازمان تیم‌های ملی تکواندو در خصوص شرایط مصدومیت بازیکنان تیم‌های نونهالان بیان کرد: خدا را شکر بازیکنان از مصدومیت خاصی برخوردار نیستند و تنها یکی، دو مورد مصدومیت جزیی وجود دارد که توسط پزشکان تیم ملی برطرف خواهد شد. تا امروز(سه‌شنبه) سه جلسه تمرین نیز برگزار کردیم و تلاش خواهیم کرد یک بار دیگر پرچم کشورمان را به اهتزاز و افتخاری دیگری را برای رشته تکواندو کسب کنیم.

فرهادیان در خصوص شانس کسب قهرمانی تیم‌های نونهالان در سومین دوره مسابقات قهرمانی جهان و تداوم افتخارات گذشته این رده سنی عنوان کرد: در نخستین دوره جام ریاست فدراسیون جهانی در ازبکستان به عینه مشاهده کردیم بچه‌های نوجوانان و جوانان ما چه مبارزات زیبا و ارزشمندی انجام دادند.

وی خاطر نشان کرد: عرفان ناظمی در این مسابقات آلبرت گان قهرمان جهان را با اختلاف شکست داد و در بخش دختران نیز ورزشکاران کم تجربه ما قهرمانان جهان را شکست دادند. این اتفاقات نشان داد نسل جدید تکواندو ایران در راه است و فکر می‌کنم در آینده نزدیک نسل جدید تکواندو ایران خواهد درخشید و مجددا نشان خواهد داد کارها و فعالیت‌های این رشته به ثمر خواهد نشست و باز هم تکواندو افتخار آفرین در عرصه‌های مختلف خواهد بود.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار