انتظار جامعه ورزش از وزیر ورزش

واعظ آشتیانی: سلطانی‌فر باید قوای کارشناسی وزارت ورزش را تقویت کند/ قطعاً به بدهی سرخابی‌ها در سال‌های اخیر اضافه شده است

مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال تحقق اهداف وزیر ورزش و جوانان را در گرو تقویت قوای کارشناسی این وزارتخانه عنوان کرد.

امیررضا واعظ آشتیانی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ، با اشاره به انتخاب مسعود سلطانی‌فر به عنوان وزیر ورزش و جوانان در دولت دوازدهم اظهار داشت: نه تنها سلطانی‌فر بلکه وزاری بعدی ورزش و جوانان نیز باید یک اصل مهم را در نظر بگیرند که این اصل، تلاش اولیه برای تقویت قوای کارشناس وزارتخانه است، چرا که اگر این کار صورت نگیرد، هیچ کدام از شعارهایی که داده می‌شود، محقق نخواهد شد. قوای کارشناسی موتور محرک هر ارگان و نهادی به منظور پیشرفت و توسعه است و وزارت ورزش نیز نیازمند تقویت این قوا است.

وی افزود: خصوصی سازی، ورزش همگانی، اقتصاد ورزش، ورزش قهرمانی و ... همگی وابسته به این موتور محرک هستند. به نظرم فضا باید از خودمحوری دربیاید و به بدنه کارشناسی بپیوندد.

مدیرعامل پیشین استقلال ادامه داد: فکر می‌کنم اگر سلطانی‌فر می‌خواهد نامِ نیک از خود بر جا بگذارد و به مملکت خدمت کند، باید این موضوع مهم را به سرانجام برساند. او اگر بخواهد شعار بدهد، به صورت تعریف نشده جلو برود و ورزش ایران در دوران او به موفقیت‌های مقطعی و گلخانه‌ای برسد، باید بگویم که اینها زودگذر هستند و نتیجه‌ای به دنبال نخواهد داشت. من به وزیر ورزش می‌گویم که توصیه من را به عنوان یک نگاه مدیریتی تحلیل کند به اهداف مد نظرش برسد.

واعظ آشتیانی در پاسخ به این سوال که چه پیش‌بینی از شرایط پرسپولیس و استقلال در دولت دوازدهم دارد؟ گفت: این دو باشگاه تا زمانی که نظم نداشته باشند، طبق قانون تجارت اداره نشوند و مجامع سالیانه آنها تشکیل نشود، هیچ اتفاقی در خصوص آنها رخ نخواهد داد. با تشکیل مجمع عمومی و سالیانه باید مشخص شود که آیا سود ده هستند یا زیان ده و اینکه آیا اهداف مجمع محقق شده است یا خیر. این رویه در صورتی که اجرا شود، می‌تواند متر و معیاری را در اختیار قرار بدهد تا میزان موفقیت یا عدم موفقیت مشخص شود.

وی در پایان با اشاره به بدهی‌های این دو باشگاه بزرگ پایتخت عنوان کرد: قطعاً به بدهی‌های پرسپولیس و استقلال در سال‌های اخیر اضافه شده و چه خوب است که وزارت ورزش این جسارت را برای اعلام دقیق این موضوع داشته باشد. هر چند که با توجه به عدم تشکیل مجمع، بعید می‌دانم که عدد صحیحی در این باره اعلام شود.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار