پرسپولیس - الاهلی؛ ۶ نکته برای صعود

شاگردان برانکو ایوانکوویچ برای صعود به جمع ۴ تیم برتر آسیا، کار بسیار مشکلی در پیش دارند.

به گزارش "توپ"، پرسپولیس روز سه شنبه در مسقط عمان از الاهلی عربستان میزبانی خواهد کرد. سرخپوشان پایتخت برای صعود باید به نکاتی توجه کنند.

 


۱. در بازی رفت گل نخوری

اگر چه بازی در کشور ثالث وضعیت میهمان و میزبان را تقریبا یکی جلوه می دهد اما نباید فراموش کرد که گل زده در خانه حریف اینجا هم ملاک مهم برای صعود است بنابراین تیم ها هرگز نباید در خانه گل بخورند. در بازی رفت پرسپولیس میزبان است و قرمزها باید تمام تلاششان را در ابتدا برای بسته نگه داشتن دروازه انجام دهند، البته این به معنی عقب نشینی مطلق نیست چرا که الاهلی در اینصورت شانس بیشتری برای گلزنی خواهد داشت. دفاع هوشمندانه، پرسینگ از جلو و حفظ توپ حداکثری، می تواند بهترین راه برای کنترل تیم قدرتمند عربستانی باشد.

 


۲. اجازه شوتزنی ندهید

عمر سوما مهاجم تیم الاهلی قابلیت بسیار بالایی در شوتزنی دارد. او بارها در مقابل تیم های ایرانی با استفاده از این حربه گلزنی کرده و اگر بیرانوند و مدافعان به هوش نباشند، او بازهم همچون گذشته عمل خواهد کرد.

 


۳. از نیمچه موقعیت ها استفاده کنید

نفت دو فصل قبل در شرایطی الاهلی را حذف کرد که نیمی از قدرت و توان تیم فعلی پرسپولیس را نداشت اما از کمترین موقعیت در عربستان بهترین استفاده را کردند و به دلیل گل زده در خانه حریف، راهی مرحله بعدی شدند. مدافع عنوان قهرمانی لیگ ایران هم همانقدر که باید به فکر عدم دریافت گل در روز میزبانی باشد، باید نیم نگاهی هم به گلزنی در بازی برگشت داشته باشد. خط آتش پرسپولیس که متشکل از طارمی، علیپور، منشا و هافبک های نفوذی این تیم است، در این دو بازی باید بهترین عملکرد خود را ارائه دهند.

 


۴. یک توصیه به کامیابی نیا

کمال گتوزوی پرسپولیسی ها پس از مصدومیت، عملکرد فصل قبل را نداشته اما در بازی با الاهلی با ارائه نمایشی دیدنی میتواند بازگشت به روزهای اوج را همراه صعود به نیمه نهایی جشن بگیرد. نقش او در کنترل بازی حیاتی است و هافبک شماره ۱۱ برانکو در این بازی میبایست جسارت و جنگندگی فصل قبل را داشته باشد و اجازه نفوذ به بازیکنان تیم سعودی را ندهد.

 


۵. سوما، سرزن قهار سوری

مهاجم سوریه ای حریف پرسپولیس  در کنار مهارت شوتزنی، قدرت عجیبی هم در سرزنی دارد. او بیش از ۲۵ درصد گل هایش در فصل پیش را با سر وارد دروازه حریفان کرد و دوئل او و شجاع خلیل زاده در سرزنی، بسیار جالب خواهد بود. انصاری و شجاع باید مانع این کار شوند اما نقش اساسی دیگر برعهده دفاع های کناری و وینگرهاست که نباید اجازه نفوذ به سفید و سبزپوشان الاهلی را بدهند.

 


۶. بیرانوند سه فصل پیش باش

علیرضا بیرانوند در دو فصل اخیر پیشرفت زیادی داشته و به تجارب خود نیز افزوده است اما بی شک یکی از بهترین نمایش های او در ورزشگاه عبدالله فیصل و مقابل همین الاهلی عربستان بود. دیداری که نفت اگرچه ۲-۱ باخت اما با سیوهای متعدد بیرانوند، به مرحله بعدی صعود کرد. حالا پرسپولیس برای صعود به عملکرد آن نیاز دارد.

 


حرف آخر...

پرسپولیس برای صعود نباید دست به هر کاری بزند. از سر راه برداشتن الاهلی، دو دیدار سخت و نفس دیگر برای سرخ ها خواهد داشت و نبود هر کدام از بازیکنان، کار را برای فینالیست شدن سخت و سخت تر خواهد کرد. بنابراین احتیاط در کارت گرفتن و جنگندگی بدون خطای بی مورد، باید یکی از اصول بازی شاگردان ایوانکوویچ در دیدار با شاگردان روبروف باشد.

ورزش۳

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار