آقای کلین شیت به دنبال هشتمین بازی بدون گل خورده؛ خیز بیرانوند برای آقایی در آسیا

وبسایت رسمی توپ - سنگربان تیم فوتبال پرسپولیس در صورت بسته نگه داشتن دروازه اش در دیدار برابر الاهلی عربستان، آمار کلین شیت خود را به عدد ۸ خواهد رساند.

به گزارش وب سایت نود، علیرضا بیرانوند دروازه بان ملی پوش پرسپولیس در رقابت های فصل جاری لیگ قهرمانان در دو بازی مرحله گروهی توانست کلین شیت کند. پس از صعود پرسپولیس از مرحله گروهی، بیرانوند در دو دیدار رفت و برگشت در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان باز هم کلین شیت کرد تا آمار او در این فصل به ۴ کلین شیت برسد. البته این کل آمار کلین شیت های بیرانوند نیست. این دروازه بان در دو فصل گذشته لیگ قهرمانان آسیا در ترکیب تیم نفت به میدان رفت. در لیگ قهرمانان ۲۰۱۴، بیرانوند ۳ کلین شیت داشت که ۲ بازی آن در برابر دو تیم عربستانی الشباب و الاهلی رقم خورد. جالب اینکه بیرانوند چهار کلین شیت این فصل را در پنج مسابقه آخر در لیگ قهرمانان ثبت کرده است. 

به این ترتیب، بیرانوند که تجربه بازی برابر الاهلی عربستان همراه با نفت تهران را دارد، تا کنون ۷ کلین شیت در لیگ قهرمانان آسیا به نام خود ثبت کرده و در انتظار ثبت هشتمین کلین شیت است. با توجه به خط دفاعی قدرتمند پرسپولیس، بیرانوند بسیار امیدوار است تا در دیدار سه شنبه برابر الاهلی عربستان هشتمین کلین شیت خود در این رقابتها را ثبت کند. گفتنی است با توجه به اینکه نفت تهران در لیگ قهرمانان ۲۰۱۵ در مرحله پلی آف شکست خورد و نتوانست به مرحله گروهی راه یابد، این دروازه بان عملاً در دو دوره این رقابتها بازی کرده و این آمار را از خود به جای گذاشته است؛ می تواند با افزایش آمار خود رکورددار کلین شیت در لیگ قهرمانان آسیا شود.

در حال حاضر چنگ زنگ دروازه بان گوانگژو چین با ۱۹، سیدمهدی رحمتی دروازه بان استقلال با ۱۸ و ایگناتی نستروف ازبک با ۱۶ کلین شیت رکوردداران لیگ قهرمانان آسیا هستند. اما نکته جالب توجه در مورد دروازه بانان ایرانی اینکه پس از سیدمهدی رحمتی در وازه بان استقلال، شهاب گردان که سابقه حضور در لیگ قهرمانان آسیا با تیم ذوب آهن را دارد، با ۱۵ کلین شیت در لیگ قهرمانان در رده دوم بهترین دروازه بانان ایرانی از لحاظ تعداد کلین شیت قرار دارد. 

 

 

۲۰۸۱

وب سایت نود

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار