بسکتبال کاپ آسیا - لبنان

تازه واردها قهرمان شدند/ ایران در فینال مغلوب تیم چهارم المپیک شد

تیم ملی بسکتبال کشورمان در دیدار فینال کاپ‌ آسیا برابر تیم تازه‌ وارد قاره یعنی استرالیا مغلوب شد و به مقام نایب‌قهرمانی رسید.

، تیم ملی بسکتبال کشورمان در فینال کاپ آسیا با نتیجه ۷۹ بر ۵۶ برابر استرالیا تن به شکست داد و نایب قهرمان شد.

کوارتر اول ۱۸ بر ۱۴ به سود استرالیا تمام شد، این تیم در کوارتر دوم ۲۵ بر ۱۲ به برتری رسید، کوارتر سوم ۱۷ بر ۱۳ به سود ایران بود و کوارتر چهارم نیز ۲۳ بر ۱۳ به سود استرالیا به پایان رسید.

از همان ابتدای مسابقه دو تیم تمرکز بسیار زیادی روی کار دفاعی داشتند. استرالیا دفاع خوبی داشت و از طرف دیگر شوت‌های ملی‌پوشان هم وارد سبد حریف نمی‌شد. دو پرتاب سه امتیازی حریف نتیجه بازی را زیاد کرد که حامد حدادی با یک بلاک شات و سجاد مشایخی با یک شوت زیبا امتیاز ایران را به ۷ رساند و فاصله کاهش پیدا کرد. وقت استراحت مهران حاتمی تیم ملی را به بازی برگرداند و تیم ملی در دفاع تمرکز بیشتری پیدا کرد. اسلم دانک ارسلان کاظمی و توپ ربایی یخچالی و امتیاز او نتیجه بازی را ۱۲ بر ۱۱ کرد. رقابت دو تیم در ادامه نیز بسیار نزدیک و پایاپای بود و در این لحظه‌های حساس مهران حاتمی به جوان‌ترهای تیم هم اعتماد کرد و آنها را وارد زمین کرد تا بازیکنان شروع کننده زمانی برای استراحت داشته‌باشند. تیم ملی چند موقعیت خود را از دست داد و همین مساله باعث امتیازآوری حریف اقیانوسیه‌ای شد و در نهایت استرالیا کوارتر اول را ۱۸ بر ۱۴ به سود خود تمام کرد. 

کوارتر دوم برنامه‌های تیم ملی بر محور حامد حدادی استوار بود و او در زیر سبد استرالیا عملکرد خوبی داشت اما در طرف مقابل تمرکز ملی‌پوشان در دفاع کم بود و استرالیا نتیجه بازی را ۲۸ بر ۲۰ سود خود کرد. سرعت بازی بسیار بالا رفته بود و ملی‌پوشان سعی داشتند با دفاع بهتر برابر امتیازآوری حریف مقابله کنند. شوت سه امتیازی بهنام یخچالی و اسلم دانک ارسلان کاظمی نبض بازی را برای ایران کرد. اوشین ساهاکیان هم به جمع ملی‌پوشان اضافه شد تا با قدرت ریباندش به دفاع تیم کمک کند. استرالیا با سرعت دادن به بازی به دنبال عبور از دفاع تیم ملی کشورمان بود و در این امر هم موفق شد و توانست فاصله امتیازی را به ۱۰ برساند و در نهایت نیمه نخست را ۴۳ بر ۲۶ به سود خود تمام کند. کوارتر دوم ۲۵ بر ۱۲ به سود استرالیا تمام شد. 

پیش از آغاز نیمه دوم حامد حدادی ملی‌پوشان را دور خود جمع کرد و آنها را به بازی بهتر فراخواند. با شروع کوارتر سوم تیم ملی تمرکز بهتری داشت اما در حمله موقعیت‌هایش را از دست می داد اما در طرف مقابل بازیکنان استرالیا به هرشکلی توپ‌هایشان را وارد سبد ایران می کردند. استرالیا با سطح بالای بسکتبالی که دارد در این نیمه نیز توانست برتر باشد و ستاره‌های کشورمان تمام تلاششان را انجام می‌دادند تا قدرت خودشان را برابر این تیم مدعی در بسکتبال جهان نشان بدهند. نماینده بسکتبال اقیانوسیه که به تازگی وارد قاره آسیا شده در این کوارتر اختلاف را بیشتر کرد و ۵۰ بر ۳۳ پیش افتاد.  در ادامه ستاره‌های کشورمان به بازی برگشتند و توانستند با دفاع خوب فاصله امتیازی را کاهش دهند و بازی را ۵۶ بر ۴۳ کنند. در نهایت کوارتر سوم با نتیجه ۱۷ بر ۱۳ به سود ایران تمام شد. 

کوارتر پایانی رقابت دو تیم عملکرد نزدیکی داشتند. ایران به دنبال کاهش اختلاف امتیازی بود و تیم مدعی اقیانوسیه تلاش می‌کرد تا اختلاف امتیازی را حفظ کند. این تیم با استفاده از سرعت بالای بازیکنانش و ریباند بهتر در کوارتر چهارم توانست دوباره اختلاف امتیازی را افزایش دهد و بازی را ۶۴ بر ۴۵ کند. در طرف مقابل هم تیم ملی از موقعیت هایش استفاده نمی‌کرد و در امتیازآوری ناموفق بود. چهار دقیقه به پایان مسابقه مانده بود و ملی‌پوشان سعی داشتند تا اختلاف امتیازی را کاهش دهند. روند دفاعی دو تیم تا پایان کوارتر چهارم ادامه داشت و مهران حاتمی در دو دقیقه پایانی به جوانان تیم فرصت داد تا خودشان را برابر استرالیا نشان بدهند. در نهایت استرالیا تیم مدعی اقیانوسیه در بسکتبال جهان توانست با نتیجه ۷۹ بر ۵۶ به برتری برسد و قهرمان کاپ آسیا نام بگیرد.

ملی‌پوشان کشورمان که در این رقابت ها تمام حریفان آسیایی خود را شکست داده‌بودند شایستگی شان در قاره کهن را نشان دادند و نایب قهرمان شدند. کوارتر چهارم این مسابقه ۲۳ بر ۱۳ به سود استرالیا تمام شد.

ازسلان کاظمی با ۹ امتیاز و ۱۰ زیباند، موثرترین بازیکن ایران بود.

در بازی رده بندی هم کره ۸۰ بر ۷۱ نیوزیلند را شکست داد و سوم شد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار