والیبال زیر ۱۹ سال جهان - بحرین

مکزیکی‌ها مغلوب نوجوانان ایران شدند

تیم والیبال نوجوانان ایران در دومین مسابقه خود در رقابت های قهرمانی مردان زیر ۱۹ سال جهان، مکزیک را شکست داد.

و به نقل از سایت فدراسیون والیبال، تیم والیبال نوجوانان ایران از ساعت ۱۸ و ۳۰ دقیقه امروز یکشنبه به وقت محلی و در دومین مسابقه خود در رقابت‌های جهانی بحرین در سالن شماره دو مجموعه ورزشی ملی منامه به مصاف مکزیک رفت و این تیم را با اقتدار و در ۳ ست متوالی شکست داد.

ملی‌پوشان نوجوان ایران در ست های اول تا سوم به ترتیب با امتیازهای ۲۵ بر ۱۹، ۲۵ بر ۱۱ و ۲۵ بر ۱۸ به پیروزی رسیدند تا به صدر جدول گروه چهارم این رقابت ها صعود کنند.

محمد وکیلی سرمربی تیم  والیبال نوجوانان در ابتدای نخستین مسابقه ایران در این رقابت ها از ترکیب امیرحسین توخته، امیر محمد فلاحت خواه، احسان دانش دوست، مهران فیض امام دوست، امیرحسین اسفندیار، پوریا یلی و محمدرضا حضرت پور استفاده کرد که نسبت به دیدار با ایتالیا چند تغییر داشت.

در ست دوم مرتضی شریفی به جای احسان دانش دوست در ترکیب تیم ایران قرار گرفت. همچنین عرفان غلامی پور در ست دوم به بازی آمد.

ملی‌پوشان نوجوان ایران در این مسابقه، متحمل سختی زیادی برای شکست مکزیک متحمل نشدند و در ست‌های اول تا سوم هر موقع اراده کردند به راحتی تفاضل امتیاز را افزایش دادند. از سوی دیگر کادر فنی تاکتیک‌های متعددی را مقابل تیم مکزیک به کار گرفت تا بازیکنان برای مسابقات حساس آینده هماهنگ‌تر باشند.

والیبال نوجوانان مکزیک سابقه شش بار حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان دارد و بهترین عنوان کسب شده این تیم رتبه دوازدهمی سال ۲۰۰۷ است که ایران در آن سال قهرمان جهان شد. سه رتبه سیزدهمی در سال‌های ۱۹۹۹، ۲۰۰۱ و ۲۰۰۵ و دو رتبه چهاردهمی سال‌های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۵ از دیگر ره آورد این تیم در رقابت‌های قهرمانی جهان است.

تیم والیبال نوجوانان ایران فردا (دوشنبه) در سومین دیدار خود در رقابت‌های جهانی از ساعت ۱۸:۳۰ به مصاف چین می‌رود.

 

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار