تمدید حضور هاشمی‌طبا در هیئت رئیسه فدراسیون ژیمناستیک/ نامزد ریاست جمهوری، رئیس کمیته ملی المپیک می‌شود؟

رئیس پیشین سازمان تربیت بدنی با حکم وزیر ورزش و جوانان فعالیت خود را به عنوان عضو هیئت رئیسه فدراسیون ژیمناستیک ادامه خواهد داد.

خبرنگار ورزشی ، سید مصطفی هاشمی‌طبا رئیس پیشین سازمان تربیت بدنی و کمیته ملی المپیک با حکمی از سوی مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان بار دیگر به عنوان عضو هیئت رئیسه فدراسیون ژیمناستیک منصوب شد. هاشمی‌طبا در سال ۹۲ به عنوان عضو هیئت رئیسه انتخاب شده بود و به تازگی از سوی وزیر ورزش عضویتش در هیئت رئیسه این فدراسیون تمدید شده است.

هاشمی‌طبا که در سال‌های ۱۳۶۵ تا ۱۳۶۷ و از ۱۳۷۵ تا ۱۳۸۳ رئیس کمیته ملی المپیک بود، با این انتصاب یک گام دیگر به بازگشت به این کمیته نزدیک شد. انتخابات این کمیته طبق قانون قرار است دی ماه سال جاری برگزار شود و یکی از شرایط نامزدی برای این انتخابات، عضویت در هیئت رئیسه فدراسیون‌ها با شرایط خاص است.

در اساسنامه جدیدی که به کمیته بین‌المللی المپیک ارسال شده و مورد تایید قرار گرفته، بندی وجود دارد که اشاره به چگونگی حضور در مجمع کمیته ملی المپیک و انتخابات آن کرده است. در این بند آمده که اگر رئیس فدراسیون در مجمع کمیته ملی غایب باشد، نماینده هیئت رئیسه به شرط مورد تایید قرار گرفتن از سوی مجمع آن فدراسیون می‌تواند جایگزین رئیس فدراسیون در مجمع NOC شده و حتی نامزد انتخابات کمیته ملی المپیک شود. در واقع هاشمی‌طبا برای حضور در مجمع کمیته ملی المپیک ابتدا باید از سوی مجمع فدراسیون ژیمناستیک مورد تایید قرار بگیرد.

باید دید در نهایت هاشمی‌طبا که نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بود در انتخابات کمیته ملی المپیک است که طبق قانون باید دی ماه سال جاری برگزار شود شرکت می‌کند یا خیر.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار