سه بار در لندن با «کو» دیدار کردم، او شناختی از دوومیدانی ایران نداشت

کیهانی: حدادی کم لطفی کرد؛ برنامه‌هایش عقب نیفتاده/ برای اخذ ویزا روال قانونی طی شد؛ ۵۰۰ دلار را باید به چه کسی می‌دادیم؟

رئیس فدراسیون دوومیدانی گفت: ما برای اخذ ویزای انگلیس روال قانونی را پشت سر گذاشتیم و فدراسیون به اندازه سرِ سوزن هم در این ماجرا مقصر نیست.

مجید کیهانی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی ، درباره عملکرد دوومیدان‌کاران ایران در مسابقات جهانی لندن اظهار داشت: این رقابت‌ها، مهمترین تورنمنت سال ۲۰۱۷ در همه رشته‌ها بود و دوومیدانی به طور کامل در آن معنا شد و همه در مقابل عظمت این رشته سرِ تعظیم فرود آوردند. ورزشگاه مملو از جمعیت بود و استقبال بسیار خوبی از این رویداد بزرگ ورزشی صورت گرفت. به نظرم برگزاری مسابقات نیز خیلی خوب بود، اما میزبان در موضوع پشتیبانی از ورزشکاران ضعیف عمل کرد.

وی افزود: نتایج سه نماینده ایران در این رقابت‌ها نسبی بود. حسین کیهانی عملکردی عالی داشت و پس از نزدیک به سه دهه توانست رکورد ایران را ارتقا بدهد. او با این عملکرد ما را به بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ نیز امیدوار کرد. در خصوص حدادی نیز باید بگویم که رکوردش بد نبود. همچنین تفتیان در شرایط مسابقه این نتیجه را گرفت. به هر حال نتایج نمایندگان ایران به طور کلی خوب بود.

رئیس فدراسیون دوومیدانی ادامه داد: آنچه مسلم است، این است که ما نیاز به حضور و استقاده از دانش مربیان طراز اول دنیا در کشورمان داریم؛ درست همان کاری که چین و هند نیز انجام دادند و توانستند از دانش مربیان «خوب» خارجی استفاده کنند.

کیهانی گفت: در لندن متوجه شدم که باید تعاملات خوبی با جهان دوومیدانی داشته باشیم. در واقع همه باید دوومیدانی ایران را بشناسند و نیاز است که نفراتی را در کنفدراسیون آسیا و فدراسیون جهانی داشته باشیم. همه اینها کمک می‌کند که از امکانات و مربیان خوب دنیا بهره ببریم.

وی درباره دیدارش با «سباستین کو» رئیس فدراسیون جهانی عنوان کرد: ما در طول حضور در لندن سه جلسه با «کو» داشتم که آخرین آنها شب آخر مسابقات بود که ۴۵ دقیقه نیز طول کشید. آموزش مربیان ایرانی از مواردی بود که رئیس فدراسیون جهانی بر روی آن تاکید داشت. وی همچنین گفت که برای حضور ما در کنفدراسیون آسیا و فدراسیون جهانی کمک می‌کند.

«سباستین کو چقدر از دوومیدانی ایران شناخت دارد؟» کیهانی در پاسخ به این سوال گفت: من تا به حال سه بار با او در حاشیه برگزاری رقابت‌های داخل سالن قطر، قهرمانی آسیا در هند و مسابقات جهانی لندن دیدار داشته‌ام. باید بگویم که او در ابتدا هیچ شناختی از دوومیدانی ایران نداشت و تلاش شد که این شناخت برایش ایجاد شد که خوشبختانه نیز گام‌های خوبی برداشته شد، به‌طوری‌که او در لندن قهرمانی‌های دوومیدانی‌کاران ایرانی در مسابقات قهرمانی آسیا را تبریک گفت. «کو» عنوان کرد که بر روی من به عنوان یکی از روسای تاثیرگذار فدراسیون‌های دوومیدانی در آسیا حساب می‌کند و امیدوارم اتفاقات خوبی در آینده رخ بدهد. ما ابتدا باید بتوانیم که این رابطه خوب را ایجاد کنیم و پس از آن از کمک‌های خوب فدراسیون جهانی نیز بهره ببریم.

کاروان دوومیدانی ایران به دلیل عدم صدور به موقع ویزا، صبح روز مسابقات جهانی به لندن رسید. رئیس فدراسیون دوومیدانی در این باره گفت: فدراسیون در این ماجرا به اندازه سرِ سوزن مقصر نبود. سهمیه‌ مسابقات جهانی در آخرین لحظات به دست آمد. ما روز ۲۰ تیر به ایران برگشتیم و بلافاصله نیز کارهای مربوط به اخذ ویزا انجام شد. حتی برای آنکه مشکلی ایجاد نشود، نامه‌ای را به کمیته برگزاری مسابقات جهانی و «کو» ارسال کردیم. قرار بود ویزای نفرات اعزامی ۵ روز قبل از شروع رقابت‌ها صادر شود که این کار انجام نشد. ما بلافاصله با «کو» و کمیته برگزاری مکاتباتی را داشتیم که آنها پیگیری لازم را انجام دادند، تا اینکه ویزا ساعت ۲۱ چهارشنبه، یعنی دو روز قبل از شروع مسابقات صادر شد و ما فردایش راهی لندن شدیم.

کیهانی درباره اظهار نظر احسان حدادی که گفته بود «فدراسیون با پرداخت ۵۰۰ دلار می‌توانست ویزای فوری بگیرد، اما این کار را انجام نداد و به مشکل خوردیم»، اظهار داشت: سوال من این است که ۵۰۰ دلار را باید به چه کسی می‌دادیم؟ معتقدم این کاری که عنوان شده، امکان پذیر نیست و فدراسیون نیز روال قانونی را برای این کار انجام داد. به هر حال سهمیه‌ها دیر و در آخرین لحظات کسب شد و ما نیز تمام تلاش‌ خود را انجام دادیم.

وی در خصوص آغاز فصل جدید رقابت‌های لیگ دوومیدانی گفت: خوشحالم که به آخرین وعده انتخاباتی‌ام عمل کردم. خوشبختانه ۷ باشگاه خوب در لیگ امسال شرکت دارند و این شرایط باعث شده که امسال هیچ ورزشکاری بیرون نماند.

رئیس فدراسیون دوومیدانی درخصوص انتقادات حدادی از آماده نبودن دایره پرتاب دیسک زمین شماره یک مجموعه ورزشی آفتاب انقلاب و برگزاری رقابت‌های لیگ در زمین شماره ۲ (که شرایط بسیار بدی داشت)، تصریح کرد: مسابقات لیگ باید در زمین شماره یک برگزار شود. دایره پرتاب دیسک این زمین چه مشکلی دارد؟ به نظرم که مشکلی نیست، چرا که مسابقات انتخابی نیز در همین جا برگزار شد. برگزاری مسابقات در زمین شماره ۲ با درخواست حدادی بود که به نظرم کمیته برگزاری مسابقات اشتباه کرد و به این کمیته نیز تذکر لازم داده شد.

کیهانی ادامه داد: زمان شماره ۲ برای تمرین است. حالا اینکه پرتاب دیسک لیگ در آنجا برگزار شده، به دلیل احترامی است که برای حدادی قائل هستیم. ما همیشه سعی می‌کنیم نظرات او را در نظر بگیریم، چرا که احسان ورزشکار بزرگی است. ما همواره کمک می‌کنیم که شرایط مطلوب برای حدادی فراهم باشد که تا الان هم فراهم بوده است.

وی درباره انتقاد دیگر حدادی از برنامه‌ریزی فدراسیون در شبِ مسابقات و اینکه از حالا نمی‌تواند برای بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ برنامه‌ریزی کند، گفت: باید بگویم که تاکنون هیچ برنامه‌ای که مربوط به حدادی بوده، عقب نیفتاده است و همه اردوهای او را در بلاروس و کیش و ... فراهم کرده‌ایم. به نظرم احسان در این باره بی‌انصافی کرده و خودش هم می‌تواند اعلام کند که چه اقداماتی برایش صورت گرفته است. ما بلافاصله پس از المپیک ۲۰۱۶ ریو، «کیم بوخونسوف» را که درخواست حدادی بود، برایش به خدمت گرفتیم. باز هم می‌گویم که هیچ برنامه‌ای برای حدادی عقب نیفتاده و اگر لازم باشد، این برنامه‌ها را اعلام می‌کنیم.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار