دو خبر از ورزش معلولان

فعالیت تیم ملی پارا درساژ برای حضور در پارالمپیک ۲۰۲۰/ اعلام آمادگی هند و عراق برای شرکت در پاراتیراندازی با کمان قهرمانی آسیا

تیم ملی پارا درساژ ایران فعالیت خود را برای شرکت در پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو آغاز کرده و قرار است سه سوارکار به این رقابت‌ها اعزام شوند.

و به نقل از سایت کمیته ملی پارالمپیک، رئیس کمیته پارا سوارکاری گفت: تیم ملی پارا سوارکاری مدت ها فعالیت کرده و نظر فدراسیون جانبازان و معلولان این بود کسانی که شانس بالایی برای مدال آوری دارند، در قالب تیم پارا درساژ قرار بگیرند تا انگیزه لازم را برای ادامه کار داشته باشند.

غزاله منتظم به ترکیب تیم ملی اشاره کرد و افزود: تیم ملی با حضور ۳۰ نفر و در دو بخش مردان و زنان فعالیت می کند و با «پاتریشیا ندو»، مربی فرانسوی تیم ملی، درباره معرفی ترکیب تیم ملی رایزنی می کنیم تا در نهایت سه نفر برای حضور در این رقابت ها انتخاب شوند. دو مرحله اردوی آمادگی تیم ملی را پشت سرگذاشته ایم و مرحله سوم نیز آذرماه و همزمان با ورود وی به ایران برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: تیم ملی برای حضور در بازی های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو باید ابتدا در مسابقات پارا درساژ ۲۰۱۸ دوحه قطر شرکت کند و بعد از آن با کسب امتیازات لازم جواز حضور در بازی های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو را کسب کند.

منتظم در خصوص چگونگی گرفتن جواز حضور در بازی های پارالمپیک اظهار داشت: برای شرکت در این مسابقات باید از رقابت های ملی آغاز کنیم که یکی از این مسابقات برگزار شده و مسابقه دیگر شهریورماه انجام خواهد شد. سپس تیم باید در مسابقات منطقه ای آسیا شرکت کند.

وی درباره راه اندازی کمیته پارا سوارکاری گفت که این کمیته از اواخر سال ۱۳۹۲ فعالیت خود را آغاز کرده است.

رئیس کمیته پارا سوارکاری در پایان گفت: هدف ما حضور در بازی های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو است ولی پیش از آن باید در مسابقات  ۲۰۱۸ دوحه شرکت کنیم که هنوز چالش هایی درخصوص اعزام اسب ها وجود دارد و نمی دانیم مشکل قرنطینه اسب ها برطرف می شود یا نه.

خبر دیگر اینکه مسابقات قهرمانی پارا تیراندازی با کمان قهرمانی آسیا و مرحله چهارم کاپ آسیایی تیراندازی با کمان در حالی از ۲۸ آبان ماه به میزبانی اصفهان آغاز می شود که دو تیم عراق و هند برای حضور در این پیکارها اعلام آمادگی کرده اند.

دبیر فدراسیون تیراندازی با کمان با اعلام این خبر به سایت کمیته ملی پارالمپیک گفت: برگزاری همزمان مسابقات قهرمانی آسیایی پارا تیراندازی با کمان و مرحله چهارم کاپ آسیایی با موافقت فدراسیون جهانی و به میزبانی اصفهان انجام می شود.

رضا کیارستمی افزود: برگزاری این مسابقات تجربه خوبی است که از ۲۸ آبان ماه آغاز خواهد شد. برای تمام کشورها نیز دعوتنامه ارسال کرده ایم که تاکنون هند و عراق برای شرکت در این رقابت ها اعلام آمادگی کرده اند.

وی اظهار داشت: خبر برگزاری این مسابقات بر روی سایت فدراسیون جهانی قرار گرفته است اما ما هم دعوتنامه ارسال کرده ایم چون مسابقات قهرمانی آسیا برای پارا تیراندازی با کمان اهمیت دارد.

کیارستمی در پایان گفت: تیم های شرکت کننده تا بیستم مهرماه برای ثبت نام در این مسابقات فرصت دارند.

دبیر فدراسیون تیراندازی با کمان یادآور شد: این رقابت ها با همکاری و هماهنگی فدراسیون تیراندازی با کمان و فدراسیون جانبازان و معلولان آبان ماه و به میزبانی اصفهان برگزار خواهد شد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار