نشست نواب رئیس بانوان انجمن‌ها با رئیس فدراسیون

علیپور: نقش بانوان در ارتقای رشته‌های تحت پوشش انکارناپذیر است

نشست مشترک نواب رئیس بانوان انجمن‌ها با رئیس فدراسیون انجمن‌های ورزشی برگزار شد.

و به نقل از سایت فدراسیون انجمن‌های ورزشی، در ابتدای این جلسه محمد علیپور ضمن خوشامدگویی به حاضران گفت: بنده همیشه به بخش بانوان اهمیت داده ام و تلاشم این است که بانوان امکانات برابر با آقایان داشته باشند و تاکید من به روسای انجمن ها بر این بوده که در بخش بانوان فعالیت های مستمرتری داشته باشند البته در این بین نقش شما به عنوان نایب رئیس بانوان جهت افزایش سطح ارتقای رشته های تحت پوشش بسیار حیاتی است.

وی افزود: در این بین حضور تیم های ملی بانوان در رقابت های برون مرزی و آوردگاه های بین المللی بسیار ضروری است، ضمن اینکه در بخش برگزاری کلاس های مربیگری باید تحرک بیشتری صورت بگیرد به خصوص دوره های بین المللی و دعوت از اساتید برجسته دنیا و یا اعزام به کارگاه‌های بین المللی لازم است.

عضو هیئت اجرایی کمیته ملی المپیک نقش مدال آوری ورزش بانوان را بسیار پررنگ خواند و تصریح کرد: بانوان به خصوص در سال های اخیر با کسب مدالهای رنگارنگ نقش عمده‌ای در رنکینگ مدال های ورزش ایران در رقابت های مختلف داشته اند و نشان داده اند که پتانسیل و ظرفیت زیادی در این بخش وجود دارد و به همین دلیل دولت و وزارت ورزش و جوانان نگاه و توجه ویژه ای به توسعه ورزش بانوان دارند و این موضوع قابل تامل است.

علیپور عنوان کرد: در جلسات مشترکی که با وزیر ورزش و جوانان برگزار می کنیم وی با جدیت تاکید می کند که به ورزش بانوان اهمیت ویژه ای داده شود و این حمایت دستگاه ورزش را باید جدی بگیریم.

علیپور تحرک ورزش بانوان در فدراسیون انجمن های ورزشی را بسیار مثبت ارزیابی کرد و اظهار داشت:خوشبختانه انجمن‌های تحت پوشش در بخش بانوان پرتحرک و فعال هستند و نشان دادند که می توانند با حمایت بیشتر خروجی و بازدهی مناسبی داشته باشند، به عنوان مثال در حالی که بیشتر از سه سال از فعالیت انجمن جهت یابی نمی گذرد ولی تیم بانوان این رشته در مسابقات قهرمانی آسیا موفق به کسب نشان ارزشمند برنز شد، اتفاقی که هنوز در برخی از فدراسیون هایی که حتی قدمت ۳۰ ساله دارند هنوز به ثبت نرسیده است.

وی اظهار داشت: در بخش توسعه نیروی انسانی و جذب ورزشکاران در سال ۹۵ شاهد رشد حدود ۴ هزار نفری بوده ایم که ۷۵ درصد این جهش در بخش بانوان بوده و از این حیث در بین ۵۰ فدراسیون در جایگاه سوم قرار گرفته ایم و این در حالی است که ما رشته های تازه تاسیس و نوپا را پوشش می دهیم.

علیپور اضافه کرد: بالا رفتن این آمارها و تحرک قابل ملاحظه بخش بانوان ما را مجاب می کند که حمایت بیشتری از این بخش داشته باشیم و حقیقتا هرچه قدر در ورزش بانوان سرمایه‌گذاری کنیم با توجه به پتاسیل و استعدادهای بالقوه ضرر نخواهیم کرد.

رییس فدراسیون انجمن های ورزشی در پایان تاکید کرد: سال ۹۶ سال عملیاتی و اجرایی برای تعمیم ورزش بانوان است و در تلاش هستیم که در آینده بتوانیم جشنواره ورزش بانوان در سطح جوانان را برگزار کنیم تا ضمن استعدادیابی و تقویت زیر ساخت‌های بخش پایه، رشته های مختلف تحت پوشش تعامل بیشتری با هم پیدا کنند.

در ادامه این نشست نواب رئیس بانوان به تفکیک گزارشی از فعالیت های بانوان در انجمن های خود و برنامه های پیش رو و راهکارهای لازم جهت پیشبرد اهداف عالیه را ارائه کردند.

همچنین هدی محمدجعفر سرپرست جدید نایب رئیسی بانوان فدراسیون انجمن های ورزشی در ادامه این نشست گفت:برای تقویت حوزه ورزش بانوان در تلاش هستیم که یک تقویم اجرایی هدفمند را تدوین کنیم و مطابق آن گام برداریم.

وی افزود: تعامل و ارتباط تنگاتنگ با استان ها و هیئت های انجمنهای ورزشی را در دستور کار داریم و باید با مراودات نواب رئیس بانوان انجمن ها و هیئت های استانی و کمیته های تحت پوشش برنامه های خود را اجرایی کنیم و در این بین برای حضور نواب رئیس انجمن ها در استانها و برگزاری جلسات مشترک با مسئولان بانوان هیئت ها و کمیته های استانی برنامه ریزی خواهیم داشت.

محمدجعفر تصریح کرد: البته باید در حوزه بین الملل هم فعالیت ها را افزایش بدهیم و حضور بانوان در مسابقات برون مرزی و دوره های آموزشی در کشورهای دیگر را در برنامه های آتی پر رنگ تر کنیم.

در این نشست دلداده مهربان سرپرست دبیری فدراسیون، محمدحسن عالمی مشاور اجرایی، حلیم شرعی مشاور عالی در امور راهبردی و خانم‌ها آتوسا میرهادی از انجمن راگبی، شیده امامی از انجمن جهت یابی، یلدا قاسمی از انجمن سپک تاکرا، مریم سید عزیزالله از انجمن بازی‌های الکترونیک، لیلا زکی زاده از انجمن فلوربال، بهار آبستان از انجمن اسپوکس، صدیقه اعتماد سعید از انجمن کیک بوکسینگ، فروزان زاهد منش از انجمن ساواته، سمیه فریادرس از انجمن موج سواری، سیده مهسا حسینی از انجمن بیس بال و سافت بال، سارا حیدری از انجمن اسکی روی آب، ندا محمد جعفر از انجمن فوتبال رومیز وسوزان دولت آبادی از انجمن فوتوالی حضور داشتند.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار