سفر رکابزن ۶۳ ساله به اروپا برای تبلیغ فرهنگ و جاذبه‌های ایران

دوچرخه‌سوار ۶۳ ساله کشورمان اهداف خود به منظور سفر به چند کشور اروپایی را اعلام کرد.

خبرنگار ورزشی ، حمیدرضا میرسعید قاضی‏ دوچرخه‌سوار ۶۳ ساله کشورمان از فردا سفر یک ساله خود به چند کشور اروپایی با دوچرخه را آغاز خواهد کرد.

وی که سال گذشته نیز اقدام به رکابزنی ۷۰ روزه در قبرس و ترکیه کرده بود، در این باره گفت: افراد بسیار کمی در دنیا هستند که دست به چنین اقداماتی می‌زنند. یکی از دلایلی که قانع شدم برای دومین بار این کار را انجام دهم، این بود که بتوانم روی کره زمین تاثیر مثبتی بگذارم. هدف مهم دیگرم این است که بتوانم در کسانی که انگیزه‌ای ندارند، انگیزه ایجاد کنم.

میرسعید قاضی با اشاره به اینکه قرار است از کشورهای گرجستان، ارمنستان و آذربایجان عبور کند، ادامه داد: این سفر برخلاف نوبت قبلی که ۷۰ روزه بود، نزدیک به یک سال طول می‌کشد.

دوچرخه‌سوار ۶۳ ساله کشورمان عنوان کرد: در دفعه قبلی که به اروپا رفتم، ارتباط خوبی با مسئولان محلی می‌گرفتم و همین مسئله باعث شد صحبت‌های خوبی با آنها داشتم.  همچنین قصد دارم برای سفر جدیدم یک حامی مالی پیدا کنم. در سفر قبلی با مشکلاتی مواجه شدم و روزهای زیادی را با صرف فقط دو وعده غذای خشک سپری کردم که این مسئله باعث شد در بازگشت دچار بیماری شوم. در واقع همان جا به این فکر افتادم که چگونه می‌توانم درآمدزایی هم در این سفرها داشته باشم.

وی گفت: می‌خواهم در این سفر فرهنگ و جاذبه‌های گردشگری ایران را برای مردم این سه کشور تبلیغ کنم این مسئله به جذب توریست برای کشورمان کمک می‌کند. همچنین می‌خواهم خارجی‌ها نگرش خود را به ایران تغییر بدهند. چندین پرچم و بَنِر به همراه دارم که بر روی آنها شعارهایی همچون «یک اتومبیل کمتر» و «ورزش را جایگزین سیگار و دخانیات کنیم» نوشته شده است. امیدوارم بتوانم سفیر خوبی برای ایران باشم.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار