اعزام ۳ قایقران به مسابقات جهانی معلولان

سرمربی تیم ملی قایقرانی جانبازان و معلولین از اعزام سه قایقران به مسابقات جهانی جمهوری چک خبر داد.

و به نقل از سایت فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین، مسعود مهدوی‌نیا در این باره اظهار داشت: تیم ملی قایقرانی کشورمان بامداد شنبه، ۲۸ مرداد ماه عازم جمهوری چک می‌شود و پس از بررسی مجدد کلاس بندی، تمرینات و جلسه ی فنی، رقابت‌ها به صورت رسمی از روز چهارشنبه اول شهریور آغاز خواهد شد.

وی افزود: شهلا بهروزی‌راد در کلاس KL۳، اسلام جاهدی در کلاس KL۲ و نادر عیوضی در کلاس KL۳ ، هر سه در رشته کایاک یک نفره ۲۰۰ متر، نمایندگان کشورمان در این مسابقات هستند که با توجه به  تجربیاتی که از مسابقات قبل دارند و نیز تمریناتی که پشت سر گذاشته‌اند، پیش‌بینی می‌شود هر سه موفق شوند به فینال A  این مسابقات راه یابند.

سرمربی تیم ملی افزود: نزدیک به ۴۰ کشور از سراسر جهان در این مسابقات شرکت می‌کنند و این رقابت‌ها دارای امتیاز ارتقا رنکینگ جهانی است و حضور در فینال A این مسابقات اهمیت زیادی دارد.

مهدوی‌نیا تصریح کرد: پس از این مسابقات، رقابت‌های قهرمانی آسیا در تایلند را پیش‌رو داریم که اوایل آذر ماه سال جاری برگزار می‌شود. در این مسابقات از نیروهای جدید که در این ایام همراه با ملی پوشان قدیمی تر تمرین می کردند نیز استفاده می‌کنم. به ویژه اینکه قرار هست از پارالمپیک ۲۰۲۰، رشته VOA نیز به رشته‌های مسابقات افزوده شود و قصد داریم نفرات جدیدمان را در این رشته پرورش بدهیم تا شانس مدال‌آوری بیشتری داشته باشیم.

وی گفت: رشته VOA به نسبت جدید است و نوع پارو زدن در آن متفاوت از سایر رشته‌هاست. فدراسیون جهانی نیز پیشنهاد داده است که این رشته از پارالمپیک توکیو به مواد مسابقات افزوده شود و از این رو تعداد شرکت کنندگان بیشتری در تایلند حضور خواهند داشت و از ایران نیز قصد داریم نفراتی را در کلاس KL۱ مردان، KL۲ بانوان و KL۳ مردان در این مسابقات شرکت بدهیم.

رقابت‌های جهانی جمهوری چک از یکم تا پنجم شهریور ماه برپاست و نمایندگان کشورمان ۲۸ مرداد ماه عازم این مسابقات خواهند شد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار