پرونده ایران و عربستان همچنان باز است/ احتمال لغو شدن بازی در کشور ثالث در سال ۲۰۱۸

پرونده اختلاف فوتبالی بین ایران و عربستان در دادگاه عالی ورزش همچنان باز است و چیزی مختومه نیست.

خبرنگار ورزشی ، به دنبال درخواست عربستان و موافقت AFC برای دیدار تیم‌های ایرانی و عربستانی در کشوری ثالث، فدراسیون فوتبال کشورمان نسبت به این موضوع اعتراض کرد و شکایتی هم به دادگاه عالی ورزش (CAS) ارائه شد. جلسه میانجیگری در CAS با حضور علیرضا اسدی، دبیرکل کنار رفته فدراسیون فوتبال (به دلیل معرفی شدن به عنوان نماینده فدراسیون فوتبال ایران به عنوان دبیرکل) ۲۲ تیرماه برگزار شد.

با اینکه پرداخت غرامت به تیم‌های ایرانی از مدت‌ها قبل مشخص شده بود، اما اینگونه اعلام شده که اکنون ایران برنده پرونده ایران و عربستان در CAS شده و طرف سعودی باید به باشگاه‌های ایرانی غرامت پرداخت کند. در حالی که این غرامت را AFC به دلیل تصمیمی که گرفته باید متقبل شود که این موضوع نیز از مدت‌ها قبل اعلام و AFC موظف به پرداخت این غرامت شده بود.

با این حال آنچه فدراسیون فوتبال ایران به دنبال آن بوده و همچنان آن را دنبال می‌کند، میزبانی از تیم‌های عربستانی در خاک کشورمان است تا باشگاه‌های ایرانی از فرصت میزبانی استفاده کنند. این مسئله نیز همچنان در حال پیگیری است و می‌توان گفت در این خصوص طرف ایرانی پرونده که فدراسیون فوتبال باشد، در حال رسیدن به نتایج مثبت است. با این حال بعید به نظر می‌رسد این اتفاق در سال جاری رقم بخورد، اما احتمال لغو شدن بازی تیم‌های ایرانی و عربستانی در کشوری ثالث در فصل ۲۰۱۸ بالاست که در حال حاضر برای این مسئله تلاش می‌شود.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار