قزاقستان و ازبکستان موازنه قدرت در بوکس آسیا را به هم زدند

کریمی: بوکسورهای نوجوان تنها ۲۰ روز در اردو بودند/ در قرعه‌‌کشی تقلب و دخالت صورت گرفت

مربی تیم بوکس نوجوانان از دخالت و تقلب در قرعه‌کشی مسابقات نوجوانان جهان صحبت کرد.

غلامرضا کریمی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی ، در خصوص مسابقات بوکس قهرمانی نوجوانان آسیا اظهار داشت: این رقابت‌ها با حضور تیم‌های ازبکستان، قزاقستان و کره‌جنوبی در سطح بسیار بالایی برگزار شد اما متاسفانه ۴ بوکسور ما در این رقابت‌ها در دور اول با نمایندگان قزاقستان، یک بوکسور با نماینده ازبکستان و یک بوکسور نیز با نماینده کره جنوبی برخورد کردند که در همان دور اول از مسابقات حذف شدند. تنها یک بوکسور ما با نماینده چین دیدار کرد که با برتری مقابل این حریف مدال برنز خود را قطعی کرد.

وی تاکید کرد: بوکسورهای ما در قرعه‌کشی بدشانس بودند و تمام رقبای ما در این مسابقات به مقام قهرمانی رسیدند. جای تعجب داشت که ۴ بوکسور کشورمان در دور اول با قزاقستان روبه‌رو شدند و به نظر می‌رسید در قرعه‌کشی تقلب و دخالت صورت گرفته است. تا به حال اینگونه سابقه نداشته که این تعداد نمانیدگان دو کشور در دور اول قرعه‌کشی به مصاف هم بروند.

مربی تیم بوکس نوجوانان در خصوص عملکرد ضعیف تیم ایران با کسب تنها یک برنز خاطرنشان کرد: واقعیت این است که زمان تمرینات ما بسیار کم بود و تنها ۲۰ روز بازیکنان در اردو حضور داشتند و این مسئله موجب شد آنگونه که انتظار می‌رفت نتیجه نگیرند و درخششی نداشته باشند. دلیل دیگر عدم نتیجه‌گیری تیم ما نیز همانطور که گفتم قرعه بسیار سخت بود. ازبکستان و قزاقستان قدرت‌های بزرگ بوکس آسیا هستند که از زمان جدایی از اتحاد جماهیر شوری موازنه قدرت در بوکس آسیا را برهم زدند. در گذشته ما در میان قدرت‌های دو و سوم آسیا بودیم اما با حضور این کشورها کار بوکس ایران بسیار سخت شده است.

کریمی در پایان در خصوص انتخاب داوری به عنوان سرپرست جدید فدراسیون بوکس گفت: داوری از کارشنان ورزش کشور و کارمند وزارت ورزش و جوانان است و امیدوارم با حضور او در فدراسیون بوکس، شاهد کارهای مثبتی برای این رشته باشیم. ناطق نوری نیز در تمام این سال‌ها زحمت خود را برای بوکس ایران کشید و پدر بوکس ما بود. زحمات ناطق نوری باعث شد بوکس در ایران از پایین به بالا بیایید و فراموش نشود.

انتای پیام/

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار