درآمد های پرسپولیس از بلیت فروشی اعلام شد :

منفی ۲.۲ میلیارد تومان برای یک فصل!

سازمان لیگ برتر فوتبال ایران درآمد حاصله از بلیت فروشی مسابقات لیگ برتر را اعلام کرده که بر طبق آن پرسپولیس ۱.۲ میلیارد تومان به این سازمان بدهکار شده است!

به گزارش "توپ"، سازمان لیگ برتر فوتبال ایران در پی مصاحبه علی اکبر طاهری مبنی بردرآمد ۹ میلیون تومانی پرسپولس از یک فصل بلیت فروشی ، درآمد یک فصل بلیت فروشی این تیم که پرتماشاگرترین تیم لیگ ایران است رابه شرح زیر منتشر کرد:


* پرسپولیس در فصل گذشته در ۱۵ مسابقه لیگ برتر میزبان بود (بازی پرسپولیس و سیاه جامگان بدون تماشاگر برگزار شد).
*آمار دقیقی که ناظران سازمان لیگ از تعداد تماشاگران پرسپولیس در ۱۴ بازی گزارش داده اند ۶۵۸ هزار و ۵۰۰ نفر بوده است.
*فصل گذشته ۵۱۲ هزار و ۶۴۸ قطعه بلیت برای مسابقات پرسپولیس فروخته شده که درآمد حاصل از فروش این تعداد بلیت ۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان است که پس از کسر ۳۵ درصد شرکت برهان مبین، هزینه های نیروی انتظامی، شرکت واحد اتوبوسرانی، ۱۰ درصد فدراسیون فوتبال، ۵ درصد سازمان لیگ و ۵ درصد هیات فوتبال استان تهران  درآمد حاصله پرسپولیس از این رقم ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان بوده است.


*سازمان لیگ این درآمد پرسپولیس را از بدهی های باشگاه نزد سازمان لیگ کسر کرده و باشگاه پرسپولیس ۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان دیگر به سازمان لیگ بدهکار است.


اما آنچه که در گزارش سازمان لیگ مورد اشاره مستقیم قرار نگرفته است :
*شرکت برهان مبین مجری بلیت فروشی اینترنتی بازی های پرسپولیس به تنهایی ۱میلیارد و ۵۴۰ میلیون از این تیم درآمد کسب کرده است .
*قیمت هر عدد بلیت فروخته شده در بازی های خانگی پرسپولیس به طور میانگین ۸۵۰۰ تومان بوده است .
*سهم فدراسیون فوتبال از بلیت فروشی پرسپولیس ۴۴۰ میلیون تومان است .
*سازمان لیگ ۲۲۰ میلیون تومان از بلیت فروشی بازی های پرسپولیس درآمد داشته است و همین رقم نصیب هیئت فوتبال تهران شده است .
*میانگین هواداران پرسپولیس(که بلیت در دست دارند) در فصل گذشته در هربازی ۳۶ هزارنفر است .

ورزش۳

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار