آزمایش قوانین جدید در مسابقات والیبال امیدهای جهان

تیم والیبال زیر ۲۳ سال ایران که برای رقابت های قهرمانی جهان آماده می شود باید با قوانین جدید خود را هماهنگ کند.

و به نقل از سایت فدراسیون والیبال، رقابت‌های قهرمانی زیر ۲۳ سال جهان از ۲۷ مرداد تا ۴ شهریور ماه در قاهره مصر برگزار خواهد شد و ایران در گروه B این رقابت‌ها با تیم‌های الجزایر، چین، آرژانتین، روسیه و ترکیه روبرو خواهد شد.

تفاوت این دوره از مسابقات که سومین دوره آن پس از شروع دوباره محسوب می‌شود، تغییر قوانین و مقرراتی خواهد بود که فدراسیون جهانی والیبال، FIVB برای اولین بار قصد دارد در این رقابت‌ها اعمال کند.

بر این اساس بازیکنان وقتی به خط سرویس می‌روند پس از ضربه نباید داخل محدوده زمین فرود آیند. تعداد امتیازاتی که یک تیم باید در ست برای پیروزی کسب کند به جای ۲۵، ۱۵ خواهد بود با این تفاوت که تیم برنده باید به جای ۳ ست در ۵ ست برنده باشد. از طرفی دیگر قانونی هم وضع شده بود که طبق آن بازیکن پشت خط زن هم حق فرود در یک سوم ابتدایی زمین را ندارد اما فدراسیون جهانی با تغییر این قانون وضعیت پشت خط زنان را به شرایط سابق بازگرداند تا این دو تغییر در رقابت‌های قهرمانی زیر ۲۳ سال جهان آزمایش شود که در صورت موفقیت به مسابقات دیگر هم انتقال داده شود.

از روز گذشته تمرینات تیم زیر ۲۳ سال ایران در مجموعه ورزشی آزادی برگزار شده است و شاگردان سیچلو هفته آینده تهران را به مقصد قاهره برای حضور در رقابت های قهرمانی جهان ترک خواهند کرد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار