بیانیۀ باشگاه هواداران فوتبالِ ملی به مناسبتِ روز خبرنگار

این صدای رسای وجدانِ عمومی است

«خبرنگار» شریانِ‌ حیاتی در انعکاس انتظاراتِ مردمی است که با نگاهی نقادانه، به واقعیاتِ جاری می‌نگرد و زمینۀ آگاهی جامعه و فرهنگ‌سازیِ عمومی را فراهم می‌سازد.

جوشش و پویش اخبار و اطلاعات و تلاش با هدفِ آگاهی‌بخشی، تمامی آمالِ زندگی اوست. زنده است با امید تحول در افکارِ عمومی و حیاتی دوباره می‌یابد با نقش‌آفرینی در زمینۀ تکالیف حرفه‌ایِ خویش. در گرماوسرما و آرامش‌وهیاهو و هر مکانی، فارغ‌از ناملایمات و مخاطرات حضور می‌یابد بنا‌بر رسالتش. او، شخصیتی است جریان‌ساز که در تاریخ و جریان‌های تاریخ‌سازِ بشری ریشه دارد. زبانش، صدای رسای وجدانِ عمومی و بیانش، روشنی‌بخشِ واقعیت‌هاست. آری، «خبرنگار» شریانِ‌ حیاتی در انعکاس انتظاراتِ مردمی است که با نگاهی نقادانه، به واقعیاتِ جاری می‌نگرد و زمینۀ آگاهی جامعه و فرهنگ‌سازیِ عمومی را فراهم می‌سازد.

باشگاه هواداران فوتبالِ ملی (سامانۀ ۹۰۹۰) ضمن پاسداشتِ تلاش دست‌اندرکارانِ حوزۀ اطلاع‌رسانی و خبر، فرارسیدنِ روز خبرنگار را به تمامی فعالانِ این عرصه، به‌ویژه نویسندگان و خبرنگاران و عکاسانِ ورزشی کشور تبریک می‌گوید.

بی‌شک علاوه بر نقشِ پُررنگ و ملموس خبرنگارانِ ورزشی در فرهنگ‌سازی و اعتلای ورزشِ کشور، دستاوردهای تیم‌های ورزشی ایران در عرصه‌هایِ بین‌المللی، مرهونِ زحمات صادقانۀ این قشر از جامعۀ مطبوعاتِ کشور است.

امید است که مسئولانِ مرتبط، سلامت و کرامتِ اخلاقی و انسانی و حرفه‌ای خبرنگاران را بیش‌از‌پیش تأمین کنند و محترم بشمارند و نظامِ حقوقی و قانونی حمایت از آن‌ها را ارزیابی و به‌روزرسانی کنند. افزون‌براین، اقداماتِ لازم را برای تأمینِ آرامش و امنیت این گروهِ شریف و پرتلاش انجام دهند. برآورده‌شدن این اهداف، از اولویتِ فراوانی برخوردار است و همتِ عالی مسئولان را می‌طلبد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار