دو خبر از ورزش معلولان

صعود ۴ ایرانی در رنکینگ جهانی پاراتکواندو/ ترکیب تیم تیراندازی در جام جهانی مشخص می‌شود

پاراتکواندوکاران ایران پس از کسب چهار مدال طلا در رقابت‌های آزاد آسیا در سال ۲۰۱۷، در رده‌بندی جهانی صعود کردند.

و به نقل از سایت کمیته ملی پارالمپیک، مهدی پوررهنما که در کره‌جنوبی موفق به کسب سومین مدال طلای پیاپی خود شد در صدر رنکینگ وزن ۷۵ کیلوگرم K۴۴ باقی ماند و اختلاف خود را با حریف روسی اش  «ویتالی نازارنکو» به ۱۲۷.۴۱ امتیاز رساند.

اصغر عزیزی اقدم در وزن به اضافه ۷۵ کیلوگرم K۴۴ با سه پله صعود در جایگاه دوم جهان قرار گرفته است. در این دسته «ایوان میکولیچ» کروات در صدر باقی ماند.

قهرمانی احمد نریمانی در اوپن آسیا در دسته به اضافه ۷۵ کیلوگرم K۴۲ باعث شد وی به رده سوم رنکینگ جهانی صعود کند. این در حالی است که قهرمانی سعید صادقیان‌پور در دسته به اضافه ۶۱ کیلوگرم K۴۲ باعث شد اختلاف وی در صدر رنکینگ با نفر دوم به ۴۵.۴ امتیاز برسد.

پاراتکواندو مجوز حضور در بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو را کسب کرده و یکی از رشته‌های مدال آور برای ایران محسوب می‌شود.

خبر دیگر اینکه مرحله سوم اردوهای آمادگی تیم ملی پارا تیراندازی در حالی از روز دوشنبه آغاز شده است که ترکیب تیم اعزامی برای شرکت در رقابت‌های جام جهانی تا پایان هفته مشخص می‌شود.

رئیس انجمن پارا تیراندازی با اعلام این خبر گفت: سومین مرحله اردوی آمادگی تیم ملی پارا تیراندازی برای شرکت در رقابت های جام جهانی از روز دوشنبه با حضور ۱۶ نفر در تهران آغاز شده است. از ۱۶ نفری که به اردو دعوت شده اند پنج نفر در تپانچه بانوان، سه نفر تپانچه آقایان، سه نفر در تفنگ بادی SH۱ و پنج نفر در تفنگ بادی SH۲ هستند و در اردوها تحت نظر مربیان تیم ملی تمرینات خود را انجام می دهند.

رقیه الله‌کرم در خصوص ترکیب تیم اعزامی به رقابت‌های جام جهانی اظهار داشت: هنوز تعداد ورزشکاران اعزامی به مسابقات اعلام نشده است. ما اسامی ۱۶ نفر را به کمیته فنی داده ایم و منتظریم تا پایان هفته اسامی تیم اعزامی را مشخص کنند.

وی ادامه داد: رقابت‌های جام جهانی کرواسی اواخر شهریورماه برگزار می شود و خوشبین هستیم که با اعزام ۱۶ ورزشکار به مسابقات موافقت شود. از طرفی در تیم ملی جوانگرایی کرده ایم و هدف اول‌مان این است که ورزشکاران در رقابت های جام جهانی کرواسی و آلمان شرکت کنند تا سهمیه مسابقات قهرمانی جهان را به دست آورند. این رقابت‌ها سال ۲۰۱۸ در کره جنوبی برگزار می شود. اگر در این دو مسابقه شرکت کنیم می‌توانیم در رقابت‌های قهرمانی جهان حضور داشته باشیم.

رئیس انجمن پارا تیراندازی عنوان کرد: اگر با تعداد زیادی از ورزشکاران در مسابقات قهرمانی جهان شرکت کنیم تمرین خوبی است برای بازی‌های پاراآسیایی و قهرمانی جهان و پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو که هدف بلند مدت ماست.

مهدی زمانی شورابی، هادی نجفی ملکی، سمانه کوثرمدار (تهران)، مجید فلاح اردشیر، الناز عونی (آذربایجان شرقی)، عظیم کریمی، خدیجه ایمان‌طلب، زهرا غلام‌زاده (گیلان)، خدیجه رستمی (خوزستان)، سمیرا ارم، ساره جوانمردی، سیدحمیدرضا موسوی (فارس)، عالیه محمودی (مازندران)، معصومه جلیلیان (خراسان‌رضوی)، رقیه شجاعی (زنجان) و معصومه خدابخشی (لرستان) ملی پوشان دعوت شده به اردو هستند که تمرینات خود را تحت نظر حسین امیری، سرمربی تیم ملی، علی مهدوی عابد، مربی آقایان، زهرا علی بیگی، مربی تپانچه بانوان و زینب آقاعلی اکبری، مربی تفنگ بانوان انجام می دهند.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار