سوپر جام اروپا ۲۰۱۷

رئال مادرید - منچستریونایتد؛ ملاقات با مورینیو در کهکشان

۲ تیم بزرگ برای تعیین قهرمان قهرمانان اروپا وارد جنگی تمام‌ عیار می‌شوند و در این بین مورینیو با شاگردان سابقش دیدار می‌کند.

  ، سوپر جام اروپا در سال‌های اخیر به خاطر اختلاف سطح قهرمان لیگ قهرمانان اروپا با فاتح لیگ اروپا، معمولا چندان جذاب نبوده اما حکایت بازی سال ۲۰۱۷ در این چارچوب کاملا متفاوت است چون تاریخ فوتبال هیچ باشگاهی اروپا نوستالژی جذاب‌تر از نبردهای همیشه جذاب رئال مادرید و منچستریونایتد به یاد ندارد!

 از دریبل تاریخی رودوندوی آرژانتینی در بازی رفت مرحله یک‌چهارم‌نهایی فصل ۲۰۰۰-۱۹۹۹ لیگ قهرمانان اروپا تا گلزنی رائول در آن بازی وجدال رویایی مرحله حذفی ۲۰۰۳-۲۰۰۲ لیگ قهرمانان اروپا با جادوگری بکام و برتری ۴ بر ۳ منچستریونایتد، نبرد ۲ تیم همیشه کمال زیبایی بوده است.

 این بار به میزبانی مقدونیه

یازدهمین رویارویی غول‌های اروپا در قالب چهل و دومین سوپر جام اروپا در ورزشگاه فیلیپ آره‌نا شهر اسکوپیه، پایتخت مقدونیه روی پرده می‌رود و سوت آغاز جانلوکا روکی ایتالیایی در ساعت ۲۳:۱۵ سه‌شنبه به وقت تهران،آغاز یک جنگ بزرگ است. رئال‌ مادرید تاکنون ۳ بار (آخرین بار در دوره گذشته) و منچستریونایتد یک بار سوپرجام اروپا را فتح کرده‌اند و از طرفی اگر بخواهیم نتایج رو در رو را ملاک قضاوت قرار دهیم در این آیتم هم قهرمان ۲ فصل اخیر لیگ قهرمانان اروپا را در موضع برتر می‌بینیم؛ چه اینکه رئال‌ مادرید در ۱۰ رویارویی تاریخ ۲ تیم، ۴ بار پیروز شده و تنها ۲ بار شکست خورده است.

شرایط متعادل

 منچستریونایتد در فصل تابستان با فروش رومرو، دروازه‌بان دومش به سامپدوریا و  بازگرداندن کاپیتان وین رونی به اورتون نشان داد به اندازه خرید به فروش عاقلانه هم می‌اندیشد. آن‌ها ماتیچ صرب و از او مهم‌تر روملو لوکاکوی بلژیکی را به خدمت گرفتند. در این شرایط چراغ سبز مورینیو به زلاتان ابراهیموویچ برای ماندن در تیم و همزمان، آماده شدن تدریجی او برای بازگشت به میادین، بیش از پیش حال شیاطین سرخ را خوب کرده است. فراموش نکنید آن‌ها چندی قبل در چارچوب جام بین‌المللی قهرمانان در ضربات پنالتی رئال مادرید را شکست دادند اما حساب سوپرجام اروپا از آن رقابت جداست.

تیم زیدان، تابستان کم حادثه‌ای را پشت سر گذاشت و غیر  از ۲ خرده خریدبه نام‌های سبایوس و هرناندس دست به ترکیب موفق فصل قبل خود نزد. هنوز معلوم نیست امباپه به تیم سفیدپوش اضافه می‌شود یا نه اما حتی اگر او هم نیاید، باز هم کهکشانی‌ها حداقل روی کاغذ مشکلی ندارند، البته زیدان تاکید کرده فروش آلوارو موراتا و خامس رودریگس نیاز به خرید مهاجم جدید را به وجود آورده است.

 غایبان بازی

 لوک شاو، اشلی یانگ و مارکوس روخو، مصدومان منچستریونایتد هستند و بیلی و جونزهم اخیرا از سوی یوفا محروم شده‌اند. در سوی مقابل بیل هنوز آماده بازگشت به میادین نشده است. کریس رونالدو هم دیر به تمرینات رئال مادرید برگشته و شاید به خاطر عدم آمادگی در میدان حاضر نشود.

 نبردی برای مورینیو

ژوزه مورینیو، سرمربی منچستریونایتد اعلام کرده در این بازی اصلا به خاطرات عمدتا تلخ دوران حضورش در رئال مادرید نمی‌اندیشد و قصد دارد مانند رویارویی اخیر، مچ تیم سابقش را بخواباند. هر چه باشد تاریخ نشان داده او همیشه مقابل تیم‌های سابقش خوب نتیجه گرفته است. اگر آقای خاص لبخند آخر را بزند، منچستریونایتد ضمن رقم زدن دوازدهمین بازی بدون شکست متوالی در اروپا برای اولین بار از زمان قهرمانی لیورپول در سال ۲۰۰۵، یک تیم انگلیسی را فاتح سوپرجام معرفی می‌کند و گرنه رئال مادرید همان طور که در پایان فصل قبل  تابوی ۲ قهرمانی متوالی در لیگ قهرمانان را شکست، این بار هم پس از میلان سال ۱۹۹۰ به اولین قهرمان ۲ دوره متوالی سوپرجام اروپا تبدیل می‌شود.

 

 

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار