نایب قهرمانی ایران در رقابت‌های دوومیدانی معلولان جوانان جهان

کاروان دوومیدانی کشورمان به مقام نایب قهرمانی رقابت‌های معلولان جوانان جهان در سوئیس دست یافت.

و به نقل از سایت فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین، کاروان ایران با کسب ۱۲ طلا، ۵ نقره و ۵ برنز در حالی در این جایگاه قرار گرفت که آمریکا با ۱۸ طلا، ۸ نقره و ۱۰ برنز قهرمان شد و جایگاه سوم نیز به انگلیس با ۱۱ طلا، ۴ نقره و ۵ برنز رسید.

تیم ایران در این مسابقات با ۲۰ ورزشکار در بخش جانبازان و معلولین و ۴ ورزشکار در بخش نابینایان و کم بینایان حضور یافت و از ۲۲ مدال کسب شده، ۵ مدال در بخش نابینایان و کم بینایان به‌دست آمده است.

از نکات قابل توجه، حضور بانوان جوان و مدال‌آوری آنها در این مسابقات بود که می‌توان به کسب دو طلای فاطمه انصاری در مواد پرتاب وزنه و دیسک (بخش جانبازان و معلولین) و دو طلا توسط هاجر صفرزاده (بخش نابینایان و کم بینایان) در مواد دو ۲۰۰ و ۴۰۰ متر اشاره کرد. نیره سلامتیان نیز دیگر بانوی جوان تیم ملی بود که موفق به کسب مدال طلا برای کاروان کشورمان شد.

با کسب این نتایج، تیم ملی جوانان با برنامه ریزی های پیش بینی شده توسط کادر فنی و انجمن، برای حضوری قدرتمند در رقابت‌های پاراآسیایی جوانان که پاییز امسال در امارات برگزار می‌شود، آماده خواهد شد.

رقابت‌های جهانی دوومیدانی جوانان دارای معلولیت از ۱۲ تا ۱۵ مرداد با حضور ۲۷۵ ورزشکار از ۴۱ کشور جهان در شهر نوتویل کشور سوئیس برگزار شد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار