صفر تا ۱۰۰ کارهای پاراتکواندو بر عهده این فدراسیون است

اشرفی: به فدراسیون‌های زیر مجموعه پارالمپیک طبق مصوبات کمک مالی می‌کنیم

دبیرکل کمیته ملی المپیک گفت: طبق مصوباتی که در ستاد این کمیته داریم، به فدراسیون‌هایی که زیر مجموعه ما هستند، کمک مالی کرده‌ایم.

مسعود اشرفی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ، درباره کمک مالی کمیته ملی پارالمپیک به فدراسیون‌های زیر مجموعه خود اظهار داشت: پس از دریافت بودجه جداگانه به واسطه قانون انتزاع، از ابتدای سال کمک‌های مالی را داشته‌ایم که این کمک‌ها براساس مصوباتی است که کمیته پارالمپیک در ستاد خودش دارد.

«تکلیف برخی رشته‌ها که ورزشکاران معلول در آنها فعالیت دارند، چیست و آیا کمیته پارالمپیک به آنها کمک مالی نیز می‌کند؟» اشرفی در پاسخ به این سوال گفت: برخی رشته‌ها همچون وزنه‌برداری، شنا و تیراندازی همچنان زیر پوشش کمیته بین‌المللی پارالمپیک هستند، بنابراین کارهای آنها را کمیته پار المپیک انجام می‌دهد. در برخی دیگر اما شرایط متفاوت است. برای مثال در یک‌سری رشته‌ها از سال ۲۰۰۶ به بعد ماموریت جذب و توسعه به فدراسیون‌های جهان داده شد، اما حاکمیت همچنان با IPC است. در واقع چنین رشته‌هایی زمانی که قصد حضور در بازی‌های پاراآسیایی یا پارالمپیک را داشته باشند، حاکمیت‌شان با NPC (کمیته ملی پارالمپیک) است.

دبیر کل کمیته ملی پارالمپیک با اشاره به رشته تکواندو ادامه داد: تکواندو جزو رشته‌هایی است که فدراسیون جهانی این رشته، آن را قبول کرده است. از سال ۲۰۰۹ به بعد WTF کارهای مربوط به پاراتکواندو را انجام داده و از صفر تا ۱۰۰ موضوع با این نهاد است. با این وجود هر چه از پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو  به سمت ۲۰۲۰ توکیو حرکت می‌کنیم، می‌خواهیم کمک بیشتری داشته باشیم که البته همان طور که گفتم، این کمک‌ها طبق برنامه‌ها است.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار