با پیگیری‌های فدراسیون ژیمناستیک

مدال برنز مسابقات توکیو به خناری‌نژاد رسید

با مثبت اعلام شدن دوپینگ ژیمناست قزاقستانی در رقابت‌های قهرمانی ۲۰۱۵ آسیا در توکیو، هادی خناری‌نژاد صاحب مدال برنز شد.

و به نقل از روابط عمومی فدراسیون ژیمناستیک، با مثبت اعلام شدن دوپینگ ژیمناست قزاقستانی در رقابت‌های قهرمانی ۲۰۱۵ آسیا در توکیو، هادی خناری‌نژاد صاحب مدال برنز شد و ژیمناست قزاق ۲ سال از کلیه مسابقات محروم شد.

پس از انتخابات ریاست فدراسیون در تیرماه امسال و انتخاب زهرا اینچه درگاهی به ریاست فدراسیون، پیگیری‌ها و مکاتبات برای بازپس گیری مدال برنز هادی خناری‌نژاد در رقابت‌های قهرمانی ۲۰۱۵ آسیا در توکیو آغاز شد.پس از ایمیل اول ریاست فدراسیون به FIG، فدراسیون جهانی دوپینگ عزیربیک را پذیرفت اما تغییر نتایج را قبول نکرد. متعاقب آن اینچه درگاهی ایمیل دومی را برای احقاق حق و حقوق ژیمناست کشورمان برای فدراسیون جهانی فرستاد. پس از جلسات متعدد و بررسی پرونده دوپینگ ورزشکار قزاقستانی توسط کمیته انضباطی فدراسیون جهانی، دوپینگ عزیربیک محرز شد و روز گذشته FIG، با ایمیلی به فدراسیون کشورمان مقام سومی هادی خناری نژاد در مسابقات قهرمانی ۲۰۱۵ آسیا در توکیوی ژاپن را تبریک گفت.

زهرا اینچه درگاهی، رئیس فدراسیون ژیمناستیک گفت: تیم ایران آگوست ۲۰۱۵ در مسابقات قهرمانی آسیا که به میزبانی توکیوی ژاپن برگزار شد، شرکت کرد و هادی خناری‌نژاد در وسیله دارحلقه عنوان چهارمی را به خود اختصاص داد. پس از اعلام دوپینگ عزیربیک در رقابت‌های جهانی ۲۰۱۵ وارنا -بلغارستان در سایت جهانی فدراسیون، پیگیری‌هایی از سوی فدراسیون کشورمان مبنی بر دوپینگ این ورزشکار در مسابقات توکیو با FIG صورت گرفت. پس از مکاتبات زیاد، روز گذشته فدراسیون جهانی طی ایمیلی، دوپینگ نماینده قزاقستان در پیکارهای فوق را مثبت اعلام کرد. بنابراین عنوان چهارمی هادی خناری نژاد تبدیل به سومی شد و مدال برنز مسابقات توکیو به ملی پوش و کاپیتان با اخلاق کشورمان تعلق گرفت.

رئیس فدراسیون اظهار داشت: با اعلام سایت جهانی فدراسیون ژیمناستیک؛ عزیزبیک کودراتولایف از هکپگزانیامین که براساس بند ۲.۱.۱ قانون آنتی دوپینگ یک مواد ممنوعه است در دوران پیش از رقابت‌های جهانی ژیمناستیک آرتیستیک ۲۰۱۵ استفاده کرده و این ماده در نمونه های گرفته شده، موجود بوده است. بنابراین این ورزشکار برای مدت ۲ سال که شروع آن از یکم ژانویه ۲۰۱۶ است، محروم است. وی همچنین باید مدال، مبلغ جوایز و یا جوایز دیگر را باز گرداند.

رئیس فدراسیون گفت: با قطعی شدن مدال برنز خناری نژاد، دومین مدال تاریخ ژیمناستیک کشورمان در رقابت‌های قهرمانی آسیا هم بدست آمد. عبدالله جامعی دیگر ورزشکار کشورمان بود که مدال برنز خرک حلقه را گرفته بود.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار