سکوت فدراسیون شنا درخصوص عنوان هفتمی تیم واترپلو جوانان ایران در تورنمنت صربستان

تیم ملی واترپلوی جوانان ایران در حالی رقابت‌های خود را در مسابقات قهرمانی جهان آغاز کرده که دربازی های تدارکاتی پیش ازشروع این رقابت‌ها در جمع ۷ تیم عنوان هفتم را به دست آورد.

، نوزدهمین دوره رقابت‌های قهرمانی واترپلو جوانان جهان در حالی از روز گذشته به میزبانی صربستان آغاز شده که تیم ملی جوانان کشورمان در نخستین دیدار خود مقابل تیم ملی قدرتمند روسیه با نتیجه ۱۴ بر۲ شکست خورد.

ملی پوشان جوان ایران در حالی این شکست را تجربه کردند که دو بازی سخت دیگر را هم در طی روزهای آینده باید برگزار کنند.

بازی مقابل آمریکا و یونان که هر دو جزء مدعیان اصلی این رقابت‌ها هستند. از نظر چیریچ (سرمربی تیم ملی ) تیم ایران در سخت‌ترین گروه قرار گرفته است. به هرحال آمریکا و یونان تیم‌های باتجربه و صاحب نامی در رشته واترپلو هستند. این در حالی است که سرمربی تیم ملی آمریکا عنوان کرده است که برای کسب عنوان قهرمانی پا به این رقابت‌ها گذاشته است.

با این اوصاف تنها شانس پیروزی تیم ملی جوانان ایران برابر تیم پورتوریکو است که از نگاه سرمربی تیم ملی ایران تیم معمولی است.

این برنامه مسابقات در شرایطی برابر تیم ایران قرار گرفته که تیم ملی جوانان کشورمان برای حضور قدرتمند یک هفته زودتر به صربستان رفت. چند بازی دوستانه نیز با تیم‌های حاضر در این رقابت ها برگزار کرد. رقابت‌هایی که نتیجه آنها از سوی فدراسیون اعلام نشد.

تیم ایران در تورنمنتی که پیش از مسابقات قهرمانی جهان شروع شود در بین ۷ تیم عنوان هفتم را به دست آورد. تیم‌های مونته نگرو،کرواسی، آمریکا، صربستان، ایتالیا، استرالیا و ایران عناوین اول تا هفتم این مسابقات را به دست آوردند.

تیم جوانان ایران که طبق اطلاع رسانی فدراسیون شنا ،شیرجه و واترپلو در تورنمنت چهارجانبه سنگاپور با نتیجه ۱۰ بر ۷ صربستان را شکست داده بود در بازی‌های تدارکاتی که پیش از قهرمانی جهان برگزار شد با نتیجه ۱۷ ۲ برابر صربستان و ۱۶ بر ۷ مقابل کرواسی مغلوب شده بود.

فدراسیون نتیجه‌ای از این رقابت‌ها اعلام نکرد. شاید به این دلیل که نتیجه برایش مهم نبوده است و صرف کسب تجربه و بالا بردن شرایط روحی بازیکنان برایشان ملاک بوده است.

اما اعلام نکردن نتایج رقابت‌های مذکور باعث می‌شود که انتظارت از تیم ایران بالاتر برود. به هرحال دوستداران و علاقه مندان به رشته واترپلو با این پیش زمینه ذهنی که تیم ایران مسابقات تدارکاتی را با تیم‌های قدرتمند و صاحب نام برگزار کرده به استقبال رسمی رقابت‌های قهرمانی جهان رفته‌اند.

با همین تصور نیز منتظر نتایج بهتری هستند. شاید اگر اعلام شده بود که تیم ایران برابر صربستان ۱۷ بر۲ بازی را واگذار کرده کسب نتیجه ۱۴ بر۲ برابر روسیه در بازی روز گذشته خیلی هم تعجب برانگیز نبود.

حالا باید منتظر ماند و دید که آیا تیم ملی ایران با توجه به مسابقات تدارکاتی و دوستانه‌ای که برگزار کرده می‌تواند از پس رقبای قدرتمند خود بربیاید و عنوان هفدهم دوره قبل را ارتقا بدهد یا نه؟

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار