تصاویری که درونش یک دنیا حرف است

اشک، فریاد، احترام و ... پایان

یکی از بهترین لحظات دنیای ورزش شب گذشته و پس از مشخص شدن نتیجه فینال دوی ۱۰۰ متر قهرمانی جهان در لندن رقم خورد.

، فینال دوی ۱۰۰ متر قهرمانی مردان جهان شب گذشته در ورزشگاه المپیک لندن برگزار شد و جاستین گاتلین آمریکایی با رکورد ۹.۹۲ ثانیه به مقام قهرمانی دست یافت. در این رقابت اوسین بولت عنوان سریعترین مرد جهان را پس از سال‌ها از دست داد و با ۳ صدم ثانیه کمتر به مقام سومی بسنده کرد.

در پایان این رقابت مهیج که ۵۶ هزار نفر آن را از نزدیک و میلیون‌ها نفر از طریق تصاویر تلویزیونی تماشا کردند، اتفاقای رخ داد که شاهد کمتر شاهد آنها در ورزش ایران هستیم. گاتلین که از سال ۲۰۰۵ دیگر قهرمان جهان نشده بود، پس از ۱۲ سال این طلسم را در ۳۵ سالگی شکست و سریع‌ترین مرد جهان لقب گرفت. وی که پس از قهرمانی فریاد خوشحالی سر داده و البته از سوی برخی تماشاگران نیز هو شده بود، با دیدن بولت به سمتش رفت و به رسم احترام، مقابل بهترین دونده سال‌های اخیر دنیا زانو زد؛ حرکتی که تصاویر زیادی از آن منتشر شد.

این پایان کار گاتلین نبود، چرا که وی پس از در آغوش گرفتن بولت و جدا شدن از او، روی زمین نشست و خنده و گریه را در هم آمیخت تا شادی‌اش را اینگونه به رخ بکشد.

در سوی دیگر، اما تصاویر بولت افسانه‌ای مخابره می‌شد؛ دونده‌ای که نزدیک به یک دهه سریع‌ترین مرد جهان بود و با وجود کسب عنوان سومی در لندن، همچنان می‌خندید و به ابراز احساسات هوادارانش پاسخ می‌داد.

این آخرین حضور بولت در دوی ۱۰۰ متر بود و او به همین دلیل بر خط پایان بوسه زد تا بدین شکل خداحافظی‌اش را اعلام کند. بولت که چند روز دیگر در دوی ۴ در ۱۰۰ متر نیز به میدان می‌رود، ۸ طلای المپیک و ۱۱ طلا، ۲ نقره و یک برنز در مسابقات جهانی کسب کرده است.

تصاویر زیبایی از پایان مسابقه شب گذشته در زیر آمده است:

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار