رقابت‌های قهرمانی سومو کشور و انتخابی تیم‌های ملی به پایان رسید

چهارمین دوره رقابت‌های قهرمانی سومو مردان و دومین دوره رقابت‌های قهرمانی سومو زنان کشور و انتخابی تیم‌های ملی به میزبانی استان گلستان برگزار شد

، چهارمین دوره رقابت‌های قهرمانی سومو مردان و دومین دوره رقابت‌های قهرمانی سومو زنان کشور و انتخابی تیم‌های ملی در ۴ رده نونهالان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان با حضور ۲۳۳ ورزشکار از ۲۱ استان کشور در ورزشگاه تختی شهر گالیکش استان گلستان با معرفی نفرات برتر برگزار شد.

رضا رضایی، حسین کمالی، محمد غلامیان، یاسین برومند، محمد فرامرزی، مجتبی گودرزی، علی کلانتری، مجتبی حسین‌زاده، رضا بابایی، مجید رضایی، ناصر قربانپور، وحید حسن‌نژاد، سجاد کرمی، میلاد رحیمی‌علی‌آباد، شجاع مقصودی، محمدامین صباحی‌مقدم و علی شعبانی در رده‌های سنی گوناگون در بخش مردان و همچنین رضوان سپهوند، مرضیه حق‌شناس، دنیا نادری، مژده یلایی، معصومه جعفری، رضوان محمدیان، سمانه خجسته و معصومه سلیمانی در رده‌های سنی گوناگون در بخش زنان ۲۵ ورزشکاری بودند که صاحب گردن‌آویز طلا در این دوره از رقابت‌ها شدند.

براساس نتایج بدست آمده در بخش مردان و رده سنی بزرگسالان تیم‌های مازندران، جزیره کیش و خوزستان و در بخش زنان نیز تیم‌های لرستان، اصفهان و خوزستان رتبه‌های اول تا سوم را در این رقابت‌ها به خود اختصاص دادند.

در جدول توزیع مدال‌های رده های سنی نونهالان، نوجوانان و جوانان نیز، تیم‌های گلستان، جزیره کیش و اصفهان به ترتیب عناوین اول تا سوم را کسب کردند.

همچنین بنا به تشخیص کادر فنی تیم‌های ملی، سجاد کرمی دارنده مدال طلای دسته ۸۵- به عنوان فنی‌ترین، عرفان امینی به عنوان با اخلاق‌ترین ورزشکار و همچنین اکبر اسدی تپه سری از استان مازندران به عنوان برترین مربی این دوره از رقابت‌ها معرفی شدند.

گفتنی است، نفرات برتر این رقابت‌ها پس از پشت سر گذاشتن ارد‌وهای آماده سازی تیم‌های ملی آماده حضور در رقابت‌های قاره‌ای و جهانی خواهند شد.

در حاشیه رقابت‌های قهرمانی سومو کشور و انتخابی تیم‌های ملی جاسم منوچهری بنیانگذار سومو در ایران اظهار داشت: چهارمین دوره رقابت‌های قهرمانی سومو مردان و دومین دوره رقابت‌های قهرمانی سومو زنان کشور و انتخابی تیم‌های ملی در ۴ رده نونهالان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان با حضور ۲۳۳ ورزشکار از ۲۱ استان کشور در ورزشگاه تختی شهر گالیکش استان گلستان با معرفی نفرات برتر برگزار شد.

وی افزود: در این رقابت‌ها در مجموع ۲۵ سری مدال (طلا، نقره و برنز) به قهرمان ها اهدا شد. با توجه به حساسیت و سطح فنی بالای رقابت‌ها هیچ ورزشکاری با کمتر از ۳ پیروزی به جمع مدالیست‌ها راه نیافت.

بنیانگذار سومو در ایران خاطرنشان کرد: نفرات برتر این دوره از مسابقات کشوری به اردوی‌های تیم ملی دعوت خواهند شد و آماده حضور در رقابت‎های جهانی می‌شوند.

ایشان در ادامه در خصوص سطح فنی مسابقات گفت: این رقابت‌ها که به میزبانی گالیکش برگزار شد از سطح فنی بسیار بالایی برخوردار بود و نسبت به دوره‌های گذشته با رشد ۱۱۰ درصدی تعداد شرکت کنندگان روبرو بودیم. به طوری که ۲۹ ورزشکار با میانگین وزنی ۱۳۱ کیلوگرم در دسته اوپن، حساسیت و جذابیت رقابت‌ها را افزایش می‌داد.

منوچهری با اشاره به حضور گسترده بانوان افزود: سطح فنی مطلوب بانوان باعث شد با نگاه مثبت و انگیزه بیشتری حوزه اجرایی بانوان را پیگیری کنیم و نیم نگاهی هم به سکوهای جهانی داشته باشیم.

بنیانگذار سومو در ایران در پایان تصریح کرد: در تلاش هستیم الگوی توسعه متوازن و پیشرفت برای سایر انجمن ورزشی در سطح کشور باشیم و به یاری خداوند منان و همدلی کلیه نیروهای متخصص و متعهد خادم در خانواده سومو ایران، در آینده‌ای نزدیک قدرت شماره یک سومو جهان خواهیم شد.

 

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار